Ринок житла завмирає: в Україні обрушаться ціни на квартири

Автор: Марченко Любов

В Україні ринок житла приходить у занепад. Інвестори, що вклали гроші в житло, продаватимуть його з великими знижками. Ціни на квартири впадуть, щонайменше, на 20%.

Ринок житла завмирає: в Україні обрушаться ціни на квартири - today.ua

Таки прогноз щодо ринку житла дає аналітик компанії "Центр біржових технологій" (ЦБТ) Максим Орищак.

На думку Орищака, зараз інвестиції в житло в Україні стали вкрай невигідними. Інвестори, які вкладали свої кошти в нове житло заради прибутку, опинились у програші. В Україні багато людей втратили роботу. Причому йдеться не лише про найманих працівників, але й про підприємців, які втратили свій бізнес. Отже тепер багатьом із них доведеться збувати майно, в яке вони до війни інвестувати свої кошти.  У тому числі й спродувати нерухомість, в яку вони інвестували.

"Грошей у населення ставатиме менше, робочих місць також стає дедалі менше, запаси проїдаються, тож за необхідності наявності грошей на лікування або для переїзду до іншої країни – люди будуть продавати свої квартири та будинки. Кредитна активність банків скоротиться, а отже єдиний спосіб отримати великі суми грошей полягатиме у продажу квадратних метрів", - каже Орищак.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Валерій Залужний показав романтичне фото з дружиною: “Люблю тебе безмежно“

Трамп скоротить військову допомогу та схилить Україну до миру в інтересах Росії, - TIME

Українці пили підроблену каву: поліція виявила фальсифікат на 1,6 мільйона гривень

Ринок житла завмирає: в Україні обрушаться ціни на квартири

Звісно, ті, у кого вистачає заощаджень, продавати квартир не будуть. Вони можуть зачекати до закінчення війни, поки ринок житла відродиться і знову піде вгору. А от інші інвестори, яким вкрай потрібні гроші, будуть змушені іти назустріч покупцям і знижувати ціни. Щоправда, це буде, ймовірно, обставлено не як тотальне зниження цін на квартири, а просто як дисконтні знижки для окремих покупців.

Отже тепер на ринку житла диктуватиме свої умови саме покупець. А вартість житла для нього великою мірою залежатиме від його уміння торгуватися.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Можна сказати, що настає час покупця. Ті, хто має грошові накопичення, зможуть дозволити собі купити бажану квартиру зі значним дисконтом хоч у 20%. Причина лише в тому, що в стані потреби люди будуть готові торгуватись", - прогнозує аналітик.

Нагадаємо, українцям радять замість квартир купувати дачі. Це значно дешевше, а за рівнем комфорту нерідко дача нічим не поступається міській квартирі.