Ринок житла в Україні знову відкрився: як змінилися ціни на квартири у Києві, Львові, Дніпрі

Автор: Марченко Любов

В Україні після майже двомісячної перерви відновив свою роботу ринок житла. Щоправда, він запрацював лише частково, але в деяких регіонах вже можна реєструвати угоди з купівлі-продажу нерухомості. Водночас, ціни на квартири зазнали суттєвих змін у порівнянні з довоєнним періодом.

Ринок житла в Україні знову відкрився: як змінилися ціни на квартири у Києві, Львові, Дніпрі - today.ua

Аналітики розібрались, як змінився ринок житла у трьох великих містах України.

Київ

У столиці ціни на однокімнатні квартири зі вторинного ринку дещо впали в порівнянні з довоєнними. Їхня вартість у середньому впала на 6%.  А от двокімнатні квартири на вторинному ринку житла навіть здорожчали майже на 7%. Вартість трикімнатних квартир також порівняно з довоєнною порою виявилась трохи вищою – на 1,4%.

Аналогічна тенденція спостерігається і на первинному ринку житла у Києві: ціни на однокімнатні квартири стали нижчими на 5,4%. А от на двокімнатні і трикімнатні квартири ціни зросли відповідно на 9,3% та на 19,4%.

Популярні зараз

В Україні посилили умови для виходу на пенсію

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

Ринок житла в Україні знову відкрився: як змінилися ціни на квартири у Києві, Львові, Дніпрі

Львів

У Львові, як і врешті міст західного регіону, з початком війни ціни на квартири дещо зросли. Хоча заради справедливості слід зауважити, що вартість нерухомості у столиці Західної України стала рости ще перед війною. Так, іще в січні вартість однокімнатних квартир у Львові зросла на 5-6%. А відтоді, як туди хлинули потоки біженців зі сходу України, квартири в усіх сегментах ринку нерухомості стали дорожчими ще на 3-5%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дніпро

У Дніпрі ціни на квартири впали як на вторинному ринку житла, так і на первинному. Зокрема, однокімнатні квартири на вторинному ринку подешевшали на 6,5%, двокімнатні – на 10%, а трикімнатні  знизилися в ціні на 12,5%. Житло в новобудовах також стало в основному дешевшим: однокімнатне – на 3,5%, двокімнатне – на 19%. Зате трикімнатні квартири у Дніпрі несподівано виявилися дорожчими, ніж до війни, на 3,5%.

Нагадаємо, українців, які втратили житло, будуть тимчасово заселяти в вагони, надані Укрзалізницею.