Today.ua

Ринок землі в Україні стоїть: 95% землевласників не готові продавати свої паї

Ринок землі, що був так широко розрекламований владою і так затаврований опозицією ще до його відкриття, тепер майже стоїть. Після невеликої кількості угод купівлі-продажу, що були укладені на ринку, процес не те щоб зовсім зупинився, але загальмував.

Усі, хто мав намір продавати землю, вже її продали. А хто такого наміру не мав, той і не квапиться. Відповідно до результатів опитувань, понад 95% українських землевласників не мають наміру продавати свої паї. Принаймні, найближчим часом. Це змушений був визнати і профільний чиновник – глава мінагрополітики Роман Лещенко, який дав інтерв'ю одному з українських ЗМІ.

Роман Лещенко каже, що цього слід було очікувати. Адже, відповідно до прогнозів, українська земля рік від року дорожчатиме на 7-10%. А отже, дорожачатиме й вартість оренди землі. Тому селянам зараз вигідніше здавати землю в оренду. Таким чином паї виступають у них чимось на кшталт депозитів, що приносять сталий прибуток.

При цьому Роман Лещенко також каже, що власне до цього – не квапитись продавати свою землю, закликав селян і уряд. Що стосується особисто його, то так і було: міністр агрополітики не в одному своєму виступі радив селянам не продавати зараз свою землю. Ну, а стосовно інших чиновників, то позиції були різні. Дехто вважав, що селяни кинуться активно спродувати землю за демпінговими цінами.

"Суспільство нас почуло, я гордий, що люди проявили мудрість. Понад 95% власників землі не планують найближчим часом продавати свою власність. За перші два місяці укладено понад 13 тис. угод, все відбувається в штатному режимі, жодного ажіотажу", — каже Лещенко.

Водночас, уже перші операції на ринку землі, виявили немало вузьких місць у законодавстві, що стосується купівлі-продажу землі. Зокрема, дачні ділянки прирівняли до земельних паїв. І тепер, щоби продати заміську дачу на 6 соток власникам дач і покупцям доводиться збирати купу документів і доводити, що вони не є засланцями держави-агресора, які зазіхають на безмежні українські лани.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ