Today.ua

Ринок землі в Україні чекають зміни: хто зможе купувати ділянки, і що буде з цінами

У 2023 році ринок землі в Україні істотні зміни не чекають, а ось з 2024 року купувати земельні ділянки дозволять ще одній категорії осіб, що може позначитися на попиті та цінах.

СЕО та засновник компанії "Твоє коло" Андрій Усенко у коментарі виданню Delo.ua. розповів, що у 2024 році в Україні спостерігатиметься значно більший попит на землю після того, як на ринок зайдуть юридичні особи.

На сьогоднішній день на українському ринку землі практично затишшя. Агрокомпанії зараз не дуже активно купують земельні ділянки, оскільки чекають на 2024 рік. Серед інвесторів існує високий інтерес до українських активів. Після війни попит на землю однозначно підвищиться, але навіть якщо війна і не закінчиться до наступного року, відкриття ринку для юридичних стане важелем для їх інвестицій.

Експерт також зазначив, що він не очікує значного зростання цін на землю до 2024-2025 років, проте, коли на ринок зайде великий капітал після другого етапу земельної реформи, попит суттєво перевищуватиме пропозицію. Ціни, ймовірніше за все, поповзуть вгору. 

Де найбільший попит на землю

За словами Усенка, якщо Україна обрала шлях до Європи, то земельна реформа, така, якою вона є на сьогоднішній день, - це правильне рішення. І переносити відкриття ринку землі для юросіб з 2024 року на пізніше не потрібно.

Щодо попиту на землю, то західні регіони України для інвесторів виглядають безпечнішими. Вартість землі там значно вища, ніж на півдні чи сході навіть до війни.

"Якщо говорити про те, де найбільший попит, то всі інвестори індивідуальні. Хтось купує землю на заході через безпеку, а хтось розуміє агрокліматичні умови та обирає більш центральні регіони", – зазначив експерт.

Після того, як у 2024 році на ринок зайдуть юридичні особи та збільшиться попит, можливо, угоди укладатимуться майже по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій. 

Раніше повідомляли, що в Україні готують закон про конфіскацію землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ