Ринок землі в Україні відкрито вже рік, шість місяців з яких триває війна. До середини травня реєстри нерухомості не працювали і жодних угод з купівлі-продажу не проводилося. Проте влітку ринок пожвавився. Нотаріуси знову почали укладати угоди, а деякі люди вирішили продати свою землю, незважаючи навіть на те, що ціни впали.
У неокупованих росіянами регіонах України громадяни можуть купувати та продавати землю, як і до війни. На сьогоднішній день людям не до торгів та не до конкуренції. Угоди є, але їх небагато. Якщо до війни за однією ділянкою у добрих регіонах із чорноземами стояла черга з бажаючих купити, то зараз цього немає.
Тенденції ринку землі такі, що там, де інвестори готові купувати землю, низька пропозиція, а там, де землі на продаж достатньо - попиту немає. Число охочих продати землю зростає у прикордонних областях: Чернігівській, Сумській, на півночі Житомирської та Київської областей. Люди багато втратили і хочуть продати землю, щоб отримати хоч якісь гроші. Полтавська область із її чорноземами також популярна серед інвесторів.
Раніше повідомлялося, що в Україні обвалився ринок нерухомості під час війни.