Ринок землі під час війни: як змінилася вартість гектара по областях України

Автор: Лобанова Єлизавета

Ринок землі в Україні під час війни зупинився. Експерти прогнозують, що земельні  ділянки у цьому році дорожчати не будуть, проте протягом найближчих років ситуація може змінитися.

Ринок землі під час війни: як змінилася вартість гектара по областях України - today.ua

За словами експерта Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute Романа Нейтера, середня ціна на товарну землю на сьогоднішній день становить 31,2 тис. грн за гектар, на землі особистих селянських господарств (ОСГ) — 25 тис. грн за гектар.

Щоб вартість угідь швидше зростала, потрібно послаблювати обмеження на продаж ділянок, а також зробити умови купівлі землі доступнішими для фермерів.

Ринок землі під час війни: як змінилася вартість гектара по областях України

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Наразі ринок землі в Україні обмежений виключно фізичними особами, яким дозволено купувати за раз не більше 100 га в одні руки. Повноцінне відкриття ринку для юридичних осіб ,яке було заплановане на 2023 рік, збільшить попит на землю та її вартість.

На попит вплине й запуск продажу землі для іноземних громадян і компаній. Якщо українську землю будуть купляти іноземні аграрні компанії, ми виграватимемо від трансферу технологій та обміну знаннями, а також від нових інвестицій, яких нам зараз бракує.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Транзакційні витрати під час заключення угод купівлі-продажу землі в Україні достатнього високі. До початку війни стандартна ціна за укладення угоди між продавцем і покупцем землі становила близько 5 тис. гривень. Наприклад, при вартості ділянки 10 тис. грн, за оформлення необхідно заплатити ще 5 тис., що зовсім не вигідно продавцеві. Крім того, покупець має пройти велику кількість перевірок, що також затягує процес.

Раніше повідомлялося, як українці можуть отримати компенсацію за пошкодження земельних ділянок під час війни.

Головне