Ринок землі: держава бере такі податки, що продавати паї не вигідно

Автор: Марченко Любов

Перші два місяці функціонування ринку землі показали, що на сьогодні в Україні продавати землю невигідно. Вартість одного гектара залишається низькою, а процедура продажу коштує недешево.

Ринок землі: держава бере такі податки, що продавати паї не вигідно - today.ua

Перші угоди на ринку землі засвідчили: українська земля добряче недооцінена. Вартість її продажу не має бути нижчою за кадастрову. Але й ці ціни мізерні порівняно з ціною на землю, яка склалася в європейських країнах. Нині гектар української землі йде за 1000-1500 доларів, що дуже мало.

При цьому послуги нотаріуса коштують недешево, адже йому доводиться перевіряти як покупця, так і продавця землі.

Але й це не головне. Податок на землю визначається залежно від її оцінки Фондом держмайна, а вона зазвичай в рази вища від тієї, за яку її продають. От і виходить, що доводиться сплачувати значно завищений податок на землю.

Популярні зараз

Зеленський пояснив, чому мобілізація стосуватиметься насамперед молодих чоловіків

Kia показала електричну версію кросовера Sportage із запасом ходу 720 км

Стрижка піксі-боб – один із найкращих варіантів для тонкого волосся: фото модної зачіски

Кейт Міддлтон показала рідкісне фото молодшого сина у день його народження

Ринок землі: держава бере такі податки, що продавати паї не вигідно

Крім того, залишається проблема з оподаткуванням тих угод, які здійснені із переуступленням переважного права на купівлю землю. Адже відповідно до закону, переважне право на купівлю землі має її орендар. А в тих випадках, коли він поступається цим правом іншому покупцеві, з угоди купівлі-продажу беруть ще один податок. І з цим оподаткуванням кожного кроку треба щось робити, інакше всіх потенційних покупців і продавців можна розполохати, переконаний заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Під час оформлення передачі такого права, вимагається сплата податку, що, на нашу думку, неприпустимо: подібні операції не повинні оподатковуватись. Наразі всі ці проблемні питання обговорюються в рамках Земельного штабу, ініційованого Мінагро. Сподіваємось, всі вони будуть вирішені якнайшвидше", - висловив надію Марчук.

Нагадаємо, ринок землі також вдарив по дачниках. Тепер для того, щоби продати 6 соток дачної землі, треба пройти ту саму низку паперових процедур, що і з продажем земельних паїв.