Ринок праці в Україні: які професії зникнуть найближчим часом

Автор: Лобанова Єлизавета

Ринок праці в Україні під час війни змінився. Багато фахівців стали незатребуваними, а хтось навпаки знайшов довгоочікувану роботу після тривалих пошуків. Залишається фактом те, що тенденції змінюються. Експерт по ринку праці Валентина Бардадим розповіла, які професії найближчим часом можуть взагалі зникнути.

Ринок праці в Україні: які професії зникнуть найближчим часом - today.ua

Які професії можуть зникнути в Україні

Юрист-консультант, нотаріус

Чимало відповідей на правові питання люди зараз знаходять в інтернеті. Це не означає, що юристи стануть не потрібними, але на ринку явно потрібно менше кадрів, ніж є. Крім того, роботу, де люди працюють за чітко заданим алгоритмом, незабаром легко зможе виконувати спеціально запрограмований механізм.

Копірайтери, коректори, перекладачі

Популярні зараз

Військовим в Україні доплатять по 30 000 гривень до зарплати: перелік нових отримувачів

Українцям будуть відключати електроенергію не лише через блекаути: в обленерго назвали причину

Нафтогаз дасть пенсіонерам знижку на газ

Ціни на гречку знову рушили з місця: яку нову вартість виставили супермаркети

Різноманітні онлайн програми в цій сфері розвиваються неймовірними темпами. Штучний інтелект наступає їм на п'яти. У деяких випадках процес написання текстів можна автоматизувати. Особливо це стосується рекламних текстів та текстів для соцмереж.

Архіваріус, бібліотекар

У наш час отримати доступ до будь-якої книги можна за допомогою смартфона. Більшість бібліотек працюють за онлайн-картами та мають онлайн-каталоги. Також розробляються онлайн-програми, які відкривають читачам доступ до даних бібліотек. У майбутньому бібліотекарі як професія точно себе виживе.

Ринок праці в Україні: які професії зникнуть найближчим часом

Турагенти та рієлтори

Все більше людей не хочуть платити цим фахівцям за послуги, воліючи самостійно планувати собі відпочинок та знаходити нерухомість. Різноманітні додатки на смартфонах дають можливість знайти вигідні пропозиції у сфері туризму. Ця опція доступна для кожного. Квартиру на продаж, покупку чи аренду також легко можна відшукати на сайтах нерухомості без посередників.

Оператори call-центру

Підпишіться на Today.ua, аби бути в курсі останніх новин:

Представників цієї професії вже починають замінювати чат-боти. Тим більше, якщо врахувати, що для того, щоб додзвонитися до оператора іноді потрібно витратити купу часу, люди вважають за краще знайти відповідь на своє питання в інтернеті, або звернутися безпосередньо до компанії чи магазину.

Раніше повідомлялося, які професії стануть актуальними в Україні після війни.