Нафтогаз попередив, що контролюватиме показники лічильників та збиратиме гроші за розподіл газу

Облгази перестануть приймати показання лічильників. Естафету прийме Нафтогаз. Гроші за розподіл газу також будуть надходити на рахунок Нафтогазу. Фактично, операторів ГРМ (облгази) можуть усунути від ринку газу, повністю передавши їхны функції компанії-постачальнику газу. Таким чином, ринок газу як такий припинить існування, оскільки і технічний, і фінансовий контроль буде під дахом однієї компанії – Нафтогазу.

Нафтогаз попередив, що контролюватиме показники лічильників та збиратиме гроші за розподіл газу - today.ua

Збанкрутілим облгаззбутам довелося передати на баланс Нафтогазу близько 10 млн домогосподарств. Таким чином, разом зі своїми "старими" клієнтами Нафтогаз узяв на обслуговування близько 98% ринку збуту газу для населення. За регіональними компаніями залишилася газорозподільна функція та прийом показань лічильника.
Однак незабаром і цієї функції вони можуть позбутися.

Так, днями на сайті НКРЕКП з'явився проект постанови Кабінету міністрів "Про внесення змін до Порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу".

"Проєктом постанови передбачається внести зміни до Порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу в частині доповнення суб’єктів ринку природного газу на поточні рахунки яких перераховуються кошти з поточних рахунків із спеціальним режимом використання операторів газорозподільних систем, що надходять як плата за послуги розподілу природного газу, згідно з нормативами розподілу коштів, затвердженими НКРЕКП, а саме: суб’єктом ринку природного газу, на якого покладаються спеціальні обов’язки з реалізації природного газу операторам газорозподільних систем та постачальником «останньої надії» (щодо періодів постачання з листопада 2021 року по лютий 2022 року)", – пишуть у цьому документі.

Нафтогаз попередив, що контролюватиме показники лічильників та збиратиме гроші за розподіл газу

Як бачимо, із документа вилучили операторів газорозподільних мереж (облгази). Кошти, одержані за розподіл газу, перераховуватимуться Нафтогазу.

Відповідно до нинішньої, поки що чинної, редакції постанови "Порядку проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу", кошти, отримані від населення, переказуються на рахунки:

  • операторів газорозподільних систем;
  • поточний рахунок оператора газотранспортної системи.

Проект було опубліковано на сайті НКРЕКП 14 вересня та відкрито для обговорень.

Нагадаємо, деякі клієнти Нафтогазу вже й зараз передають показання лічильників безпосередньо компанії-постачальнику.

ДЖЕРЕЛОkosatka.media