Жителів багатоповерхівок переводять на індивідуальне опалення

Автор: Марченко Любов

В Україні розпочався масовий перехід мешканців багатоповерхівок із централізованого на індивідуальне опалення. У деяких населених пунктах місцева влада обіцяє допомогти людям фінансами. Причому дадуть не символічні, а великі суми.

Жителів багатоповерхівок переводять на індивідуальне опалення - today.ua

Зокрема, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв кожній квартирі надати фінансову допомогу для встановлення індивідуального опалення. Про це градоначальник повідомив у своєму Telegram-каналі.

Централізована система опалення, за допомогою якої обігрівається більшість українських багатоповерхівок, по суті, себе зжила. Більшість теплових мереж в Україні зношені, ремонтувати їх практично немає на що, та й немає сенсу. Адже на шляху до споживача в таких старих мережах втрачається чимало теплової енергії.

Тому перехід багатоповерхівок на індивідуальне або автономне опалення – цілком закономірний та виправданий процес. Проте спочатку він дуже затратний і далеко не кожній сім'ї по кишені. Тож депутати Івано-Франківської міськради вирішили підтримати городян фінансово.

Популярні зараз

Російська армія до 9 травня спробує захопити ще одне українське місто

Кулеба зробив заяву про переговори з Росією: названо головну умову України

Фахівці назвали моторне мастило, яке не можна заливати в двигун автомобіля з пробігом

Постпред України в ООН натякнув на знищення Керченського мосту у 2024 році

"Йдеться про допомогу у розмірі 50 тисяч гривень кожній квартирі на перехід. Дякуємо за розуміння депутатському корпусу, для нас це надзвичайно важливо. Проводитимемо в кожному дворі збори мешканців, максимально говоритимемо з людьми, щоб вирішити цю проблему", - розповів градоначальник.

Жителів багатоповерхівок переводять на індивідуальне опалення

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Руслан Марцінків також повідомив, що сесія ухвалила важливе рішення щодо будівництва в місті соціального житла для переселенців. Проект мають намір реалізувати за гроші європейського гранту. Переселенці зможуть користуватися цим житлом скільки захочуть. Але при цьому зведені будинки залишатимуться у власності міської територіальної громади.

Нагадаємо, в Україні передбачено компенсацію громадянам за зруйноване житло. Верховна Рада вже ухвалила закон про компенсацію. Проте експерти вважають, що у ньому є чимало вузьких місць.