Today.ua

Житло для переселенців: стало відомо, як біженцям обзавестись власним помешканням

Житло для переселенців можна звести за кілька місяців. Причому воно буде цілком комфортним, енергоефективним і зможе служити доволі довго.

Дві найбільші проблеми, що виникають при напливі біженців, – робота для внутрішніх переселенців і житло для них. Щодо першого, то деякі підприємства з південного сходу країни вже перекочували до західного регіону. І ще багато підприємців мають намір найближчим часом евакуювати свій бізнес на захід. А ось з житлом для переселенців складніше. Однак і ця проблема вирішувана. Його можна спорудити в найкоротші терміни.

Інженерно-будівельна компанія Rauta представила розроблений нею проект будівництва маленьких селищ для внутрішньо переміщених осіб. Житло для переселенців розраховане на 1-2 кімнати, невелику кухню, санвузол і душову. Загалом, є весь мінімальний набір життєвих благ. У кожного такого житла є окремий вхід. А розташовуватися ці будиночки можуть як секціями, так і окремими будівлями.

"В основі концепції містечок для переселенців лежить максимально висока швидкість будівництва, комфортне планування та підвищена енергоефективність. Уніфікація процесів виробництва та простота монтажу дозволяють забезпечити масове будівництво містечок у будь-якому регіоні України за лічені місяці", - розповів директор компанії Rauta Андрій Озейчук.

За словами керівників компанії, їхня розробка вигідно відрізняється від інших подібних проектів. Будинки із сендвіч-панелей, які вони пропонують, доволі довговічні. Тобто, вони можуть вірою і правдою служити своїм мешканцям не рік-два, а якщо знадобиться, то й багато років.

А потім, коли потреби в тимчасовому притулку вже не буде, це житло можна легко перемістити і перепрофілювати під інші необхідні приміщення: амбулаторії, невеликі магазини, офіси або будиночки для відпочинку.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики розповіли про виплати внутрішнім переселенцям: хто і коли їх може отримати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ