Жінкам дали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на відпочинок раніше 60 років

Автор: Марченко Любов

На даний момент пенсія за віком може бути призначена у 60, 63 або 65 років. Для цього необхідно мати 29, 22 чи 15 років страхового стажу відповідно. Але певна категорія громадян може вийти на заслужений відпочинок, не чекаючи зазначеного віку. Дострокова пенсія належить жінкам, які народили 5 і більше дітей.

Жінкам дали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на відпочинок раніше 60 років - today.ua

Про таку можливість повідомили на інтернет-порталі Пенсійного фонду України.

Відповідно до статті 115 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" жінці, яка народила та виховала п'ятьох і більше дітей, надається право вийти на пенсію після досягнення 50 років.

Для дострокового виходу на пенсію слід відповідати двом умовам:

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

  • у жінки має бути не менше 15 років страхового стажу,
  • наймолодшій дитині в сім'ї має бути на момент подання заявки до Пенсійного фонду не менше 6 років.

Заявку на призначення пенсійних виплат слід подавати за місяць до досягнення 50-річного віку. Подати заявку можна у сервісних центрах Пенсійного фонду України. Також можна оформити пенсійні виплати в інтернет-сервісі ПФУ.

Жінкам дали право на дострокову пенсію: хто зможе піти на відпочинок раніше 60 років

Щоб подати заявку не виходячи з дому, потрібно у браузері перейти за адресою https://portal.pfu.gov.ua/ та обрати розділ "Заява на призначення пенсії". Там слід уважно прочитати інформацію на сторінці розділу. Далі потрібно натиснути кнопку "Вхід" і пройти авторизацію на сайті. Для авторизації знадобиться наявність кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Наступним кроком буде перехід до розділу "Про пенсійне забезпечення". У вкладці "Заява на призначення пенсії" слід зазначити, яким чином пенсіонеру краще отримати інформацію про результати обробки заяви. Здійснивши необхідні дії, потрібно натиснути кнопку "Продовжити" і вибрати вид пенсійних виплат, що оформлюються. У даному випадку слід обрати "Пенсія за віком".

Далі потрібно відповісти на низку запитань та погодитися на обробку персональних даних. Також необхідно завантажити скан-копії документів, включаючи свідоцтва про народження дітей. У результаті буде згенеровано повну форму заяви про призначення пенсії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Перш ніж надсилати заяву, потрібно уважно вивчити все, що заповнено, та за потреби відредагувати. Переконавшись у тому, що дані в заяві вказані правильно, її потрібно підписати КЕП. Після цього залишається лише надіслати заяву, натиснувши "Підписати та відправити до ПФУ".

Нагадаємо, українці, які не мають необхідного страхового стажу, не можуть розраховувати на пенсію. Громадянам без стажу доступна лише невелика соцдопомога.

Головне