Президент Володимир Зеленський підписав "ресурсний" законопроект №5600. Він передбачає запровадження та підвищення податкових зборів за багатьма статтями. Влада сподівається, що нові податки допоможуть принести до бюджетів усіх рівнів додатково 50 мільярдів гривень.
Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" набуде чинності вже з 1 січня. Відтак багатьом підприємцям доведеться розраховувати на те, що з нового року їм потрібно буде сплатити до скарбниці більше податків.
За словами голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева, законопроект №5600 виявився найважчим у році, що минає. Після першого читання до нього було подано понад 11 тисяч поправок та пропозицій. Верховній Раді довелося застосувати процедуру, за якої від кожної депутатської фракції можна було подати не більше ніж 5 правок у цей законопроект.
Згідно з підписаним законом, з 1 січня 2022 року набудуть чинності такі зміни:
- Запроваджується мінімальне податкове зобов'язання на державну та комунальну землю у розмірі 1,4 тисячі гривень на рік. Агровиробникам, які й так платять більше, немає причин для занепокоєння. Для них податки не зростуть.
- Встановлюється 18-відсотковий податок на доходи від продажу сільгоспсировини на суму, що перевищує 12 мінімальних зарплат.
- Підприємці 4 групи, які займаються розведенням свійської птиці (крім курей), виключаються із платників єдиного податку.
- Запроваджується 18%-й податок на продаж нерухомості під час продажу фізособою третього та більше об'єктів нерухомості протягом одного року.
- Скасовуються або обмежуються права на виїзд із країни керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів-боржників, які мають податковий борг.
- Утричі (до 30 гривень за тонну) збільшуються ставки екологічного податку на викиди вуглекислого газу.
- Ставка рентної плати користування надрами з метою, які пов'язані з видобутком з корисними копалинами, рентної плати за спеціальне використання води та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів збільшується на 14,5%.
- Збільшаться ставки акцизного податку на алкоголь та цигарки.
Нагадаємо, при цьому так званий "податок на город" не потрібно буде платити власникам дачних та присадибних ділянок, а також власникам ділянок площею менше 0,5 га, які розташовані за межами населених пунктів.