Завтра в Україні зростуть зарплати і пенсії

Вже із завтрашнього дня, 1 жовтня, в Україні зростуть зарплати і пенсії. Підвищення зарплат не буде високим і погоди в гаманці українцям не зробить. А ось пенсії для багатьох громадян зростуть суттєвіше.

Завтра в Україні зростуть зарплати і пенсії - today.ua

Як зміняться зарплати та пенсії, розповідає obozrevatel.

Підвищення мінімальної зарплати та пенсій з 1 жовтня 2022 року було заплановано у бюджеті ще до війни. В якийсь період влітку нинішнього року уряд мав сумніви, чи зможе військовий бюджет потягнути додаткові витрати. Тому навіть висловлювались припущення, що заплановане оновлення пенсій можуть скасувати. Однак влада все-таки зважилася виконати взяті зобов'язання. Тим більше, що вони закладались у державний кошторис.

Зарплати

З 1 жовтня в Україні зросте мінімальна зарплата. Зростання буде невеликим – лише 200 гривень. Таким чином, замість теперішніх 6500 гривень мінімалка дорівнюватиме 6700.

При цьому в Україні зараз дуже багато людей, які офіційно отримують зарплату, нижчу за мінімальну. На сьогодні приблизно кожен п'ятий українець отримує за свою роботу менше, ніж 6500 гривень. Усі ці люди залишаються за межею навіть такого символічного підвищення зарплати.

Пенсії

Завтра в Україні зростуть зарплати і пенсії

Що стосується пенсій, то тут справи трохи кращі. У зв'язку з підвищенням мінімальної зарплати мінімальна пенсія для українців віком від 65 років зросте з 2600 до 2680 гривень. Але це лише за умови, що у них страховий стаж становить не менше 30 років у жінок та 35 чоловіків.

Крім того, 70-річні громадяни з 1 жовтня отримуватимуть щомісячні вікові надбавки до пенсій у розмірі 300 гривень. При цьому їхній страховий стаж також має задовольняти висунутим вимогам (30/35 років). Причому, якщо у них вистачає страхового стажу, то для них мінімальна пенсія тепер дорівнюватиме 3000 гривень. Таким чином, пенсії українців зростуть суттєвіше, ніж зарплати.

Ще одне підвищення пенсій цього року очікується у грудні. Тоді зростуть максимальна та мінімальна пенсії, а також трохи підвищать надбавки до пенсій за понаднормовий стаж.

Нагадаємо, незважаючи на те, що зростання мінімальної зарплати не заплановане в проекті бюджету на наступний рік, уряд усе ж допускає, що мінімалку можуть підвищити. Так може статися, якщо в Україні встановляться високі темпи економічного зростання.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel