Затишшя перед бумом: в Україні впали ціни на свинину

В Україні зараз – саме час запасатися свининою до різдвяних та новорічних свят. Ціни на свинину відчутно знизилися. Проте експерти аграрного ринку вважають, що така ситуація триватиме недовго: вже незабаром вартість свинячого м'яса знову порине вгору.

Затишшя перед бумом: в Україні впали ціни на свинину - today.ua

Такими міркуваннями поділились в Асоціації "Свиноводи України".

У листопаді порівняно з жовтнем ціни на свинину просіли доволі відчутно. У середньому охолоджене свиняче м'ясо подешевшало на 4,1% або на 7,6 грн/кг. При цьому різні види м'яса подешевшали нерівномірно, проте цінники стали нижчими на все. Так, середня ціна кілограма свинини у листопаді становила 178,2 грн, а у жовтні вона була 185,8 грн.

При цьому на початку листопада середня ціна кілограма свинини становила 184 грн, а вже наприкінці листопада-на початку грудня вона була нижчою на 10 грн.

"При цьому найпомітніше знизилася ціна на несезонний ошийок: з 215,1 грн/кг у перший тиждень листопада до 197,1 грн/кг наприкінці місяця. Трохи менше здешевлення торкнулося корейки, стегна та лопатки, які в листопаді подешевшали на 12, 5-15 грн/кг", - зазначають аналітики АСУ.

Фахівці називають кілька причин такого суттєвого зниження цін на свинину

Сезонний фактор. Однією з причин сезонного зниження попиту на свинину є Різдвяний піст, який розпочався у християн-католиків 15 листопада, а у християн східного обряду 28 листопада. Багато українців намагаються у цей період утримуватися від м'ясної їжі: хтось із релігійних спонукань, хтось для того, щоб влаштувати розвантаження організму, а хтось просто через брак грошей. У будь-якому разі попит на м'ясо в цей період знижується.

Затишшя перед бумом: в Україні впали ціни на свинину

Зниження доходів українців через війну та, відповідно, зниження купівельної спроможності громадян.

Вимкнення електроенергії, що викликає проблеми зі зберіганням охолодженого м'яса. Отже, попит нього з боку оптових закупників, а також із боку роздрібних покупців падає.

Але незабаром ціни на свинину знову підуть вгору

Експерти переконані, що низькі ціни на свинину протримаються ще максимум тиждень-півтора. Далі, з наближенням низки новорічних свят, попит на м'ясо, а з ним і вартість м'ясних продуктів знову зростатиме. Тоді ціни на свинину знову зростуть. І, можливо, навіть не до жовтневих значень, а ще вище.

"Незважаючи на екстремальніші умови роботи, більшість постачальників і покупців вже адаптувалися до них, тому надалі оператори очікують відносної стабілізації роздрібної торгівлі", ― прогнозують в Асоціації.

Нагадаємо, українцям дали пораду, як зберегти холод і продукти у холодильнику під час відключення електроенергії.

ДЖЕРЕЛОfinance.ua