Зарплати військовим збільшать: Рада вирішила підвищити виплати кільком категоріям

Автор: Марченко Любов

Зарплата військових останнім часом стала однією з найгостріших тем обговорення у суспільстві. У бюджеті не вистачає грошей, щоби підтримувати високі виплати для всіх військовослужбовців. Тому депутати зараз розглядають питання щодо підвищення зарплати військовим лише деяких категорій.

Зарплати військовим збільшать: Рада вирішила підвищити виплати кільком категоріям - today.ua

Про те, що конкретно вирішують у Раді, розповів військовий секретар парламентського бюджетного комітету Володимир Цабаль.

На порядок денний винесено зарплати військових кількох категорій

Йдеться про військовослужбовців, які отримують мінімальні виплати: тих, які несуть строкову службу, інструкторів і курсантів. Так, наприклад, курсанти військових навчальних закладів одержують лише мінімальні стипендії. Інструктори також одержують невеликі ставки без будь-яких доплат. Тож вирішено підвищити їм грошове забезпечення.

Як підвищать доплати цим військовослужбовцям?

А ось це поки що невідомо. Саме над цим зараз працюють представники влади. Вони мають виробити механізм підвищення виплат цим категоріям військовослужбовців. До того ж, Верховна Рада має знайти джерела фінансування цих виплат. А далі розподілом коштів займатиметься вже безпосередньо військове командування.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У мільйонів українців надбавка становитиме лише 100 гривень: оприлюднено деталі індексації пенсій

Зарплати військовим збільшать: Рада вирішила підвищити виплати кільком категоріям

"Залежно від того, скільки коштів буде знайдено, таке має бути рішення", - сказав Володимир Цабаль.

При цьому він наголосив, що, крім усього іншого, мають бути дотримані пропорції: зарплати тиловиків не можуть бути такими, як зарплати військових, які борються на передовій.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Де шукатимуть гроші на підвищення зарплат військовим?

На сьогодні в бюджеті немає грошей на підвищення зарплат ані військовим, ані будь-яким іншим фахівцям. Більш того, до кінця року нових джерел поповнення бюджету не з'явиться. Тому депутати вбачають лише два шляхи підвищення зарплат військовим: або підвищення податків для решти українців, або нові борги перед західними партнерами.

Нагадаємо, депутати також хочуть радикально реформувати зарплату військовим на передовій. Замість доплати 30 тисяч будуть премії за наступ.