Today.ua

Зарплати не вистачає: українці почали активно витрачати накопичені заощадження

Державна служба статистики України проаналізувала, як зарплата вплинула на фінансове становище українців у 2021 році.

Так, за підрахунками аналітиків Держстату, за період з січня по березень 2021 року українські громадяни заробили приблизно 984,6 мільярда гривень, а витратили за той же час 1067 млрд.

Судячи з цієї статистики, дедалі менше українців можуть дозволити собі накопичувати хоч якісь заощадження, через що, за цей же період, вони скоротилися на 83,4 мільярда гривень.

При цьому отримані в ході аналізу дані свідчать про те, що номінально зарплата українців і їхні загальні доходи за січень-березень цього року стали вище на 11,2%. Реальні ж показники, що враховують ціновий фактор, виросли лише на 1%. Так, реальний середній дохід одного українського громадянина за цей період склав 18 010 гривень, що на 1955 гривень більше, ніж кожному з нас дісталося за аналогічний період минулого року.

Аналітики Держстату відзначають, що в минулому 2020 році громадянам України, в цілому, довелося витратити 17 мільярдів гривень власних заощаджень. Це пов'язано з тим, що їхні доходи просто були менші, ніж витрати. Втім, судячи з тенденції перших місяців цього року, в 2021 році наші заощадження збідніють іще більше.

Тим часом, як недавно стало відомо, уряд України прийняв рішення зобов'язати кожного українця щорічно подавати декларацію про доходи, причому за недостовірну інформацію в деклараціях буде передбачено покарання.

Нагадаємо, обіцяють, що в Україні до вересня середня зарплата зросте до 14 тисяч гривень. При цьому швидше за все будуть рости заробітки підприємців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ