Західні експерти заговорили про повну мобілізацію в Україні: що це означає

Якщо ЗСУ не вдасться найближчим часом досягти явної переваги на фронті, то в Україні може настати повна мобілізація населення. Такі висновки зробили західні експерти на підставі злитих секретних даних Пентагону щодо війни в Україні. Їхні міркування опублікувало видання Washington Post.

Західні експерти заговорили про повну мобілізацію в Україні: що це означає - today.ua

Якою бачать повну мобілізацію в Україні західні експерти, і що реально можливо, прокоментував адвокат Тарас Никифорчук.

За словами Никифорчука, зараз в Україні відбувається друга хвиля мобілізації. У ході цієї хвилі призивають до ЗСУ не лише військових, які мають бойовий досвід, а й тих, хто нещодавно служив армії або на строковій службі, або за контрактом. Якщо ж ситуація на фронті погіршиться, то настане черга третьої хвилі мобілізації, вважає юрист.

Однак у Міноборони вже давно не дотримуються цих "хвиль", про які було заявлено на початку війни. Зараз фактично проходить загальна мобілізація, під час якої на фронті можуть опинитися всі, хто не має броні, або хто не підлягає призову за сімейними обставинами чи за станом здоров'я.

Втім, всі ці три фактори досить хисткі. Зараз почали діяти нові правила бронювання фахівців, і багато компаній зіткнулися з неможливістю забронювати своїх працівників. Щодо сімейних обставин, то вже є прецеденти, коли на фронт відправляють багатодітних батьків. Та й обмеження за станом здоров'я діють хіба що для тих, у кого зі здоров'ям вже зовсім кепсько.

Західні експерти заговорили про повну мобілізацію в Україні: що це означає

Однак у авторів статті про війну в Україні, опублікованій у Washington Post, дещо інше бачення ситуації. Вони частково спираються на злиті секретні дані Пентагону, і в їхніх висновках більше теорії, ніж практики. Вони вважають, що якщо ЗСУ не вдасться досягти вагомої переваги на полі бою, то "повна мобілізація", на їхню думку, неминуча.

"Як йдеться в документі, Україна буде змушена провести так звану повну мобілізацію. Буде проведено ту саму повну мобілізацію молодого населення", - уточнив Тарас Никифорчук.

Повна мобілізація – визначення західних експертів, зазначає український юрист. В українській правовій базі взагалі немає такого терміну. Є лише часткова та загальна мобілізація. Очевидно, що на заході повною називають саме загальну мобілізацію.

При цьому всі броні, відстрочки і довідки, які зараз ще частково працюють, взагалі перестануть брати до уваги. На війну можуть забрати всіх чоловіків, які здатні тримати зброю.

"Всі ось ці документи – довідки, відстрочки, броні – це все не проходитиме. Просто братимуть усіх підряд", – припустив юрист.

Нагадаємо, деякі чоловіки, які підлягають мобілізації, мають наново стати на військовий облік.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news