Заморозки в Бразилії знищили кавові плантації: якою буде ціна на каву

Ціна на каву цьогоріч буде набагато вища, ніжу попередні роки. Так склалося через те, що в Бразилії вдарили морози, і велика частина плантацій з кавою вимерзла. Через це вартість зерен на світовому ринку вже підскочила майже на третину. Однак експерти припускають, що це ще не межа.

Заморозки в Бразилії знищили кавові плантації: якою буде ціна на каву - today.ua

Кліматичні зміни через глобальне потепління, які вже відчутні на всій земній кулі, не оминули й спекотної Бразилії. Правда їй дісталися не підвищені температури, а навпаки - заморозки, до яких не звикли ані тутешні люди, ані тутешні аграрні культури. Морози знищили урожай на більш ніж десятій частині усіх кавових плантацій цієї країни.

"Це вперше з 1994 року, коли країна зіткнулася з такими заморозками", - заявив один із великих трейдерів кави.

Ринок негайно відреагував на несприятливі погодні умови підвищенням цін. Так, лише за минулий тиждень ціна на каву зросла на 20%. Ще 10% додалося вже на початку цього тижня. Таким чином, кава і так вже неабияк зросла в ціні. Заморозки в Бразилії знищили кавові плантації: якою буде ціна на каву Експерти кажуть, що більш відчутно нові ціни вдарять по масових продажах кави, яку реалізують у супермаркетах і в дешевих кав'ярнях. А ось у дорогих закладах, які торгують кавою елітних сортів, зростання ціни буде значно нижчим. Адже вони і так продають цей напій за доволі високими цінами. До того ж вони, як правило, закуповують зерно не на загальному ринку, а в приватному порядку у дрібних фермерів. Природно, виробники не захочуть втрачати своїх постійних клієнтів і будуть змушені не задирати за свій товар ціну, яка і так висока.

За словами керівника кавового проекту Your Coffee Story (YOCO) Віктора Білоущенка, весь масовий ринок кави контролюють не більше п'яти компаній. Саме вони і встановлюють ціну на цей товар. Нині кілограм кави арабіка вже вартує 4,237 долара. І це, звичайно, ще не межа.

Нагадаємо, кава у спеку може бути небезпечна для організму. Це зовсім не означає, що на літо від неї слід відмовитись. Однак вживатиїї потрібно з більшою обережністю, ніж узимку.

ДЖЕРЕЛОagronews