Залужний заборонив давати бронь від мобілізації частині військовозобов'язаних українців: хто потрапляє під заборону

Автор: Марченко Любов

Уряд розробив нові правила бронювання від мобілізації військовозобов'язаних громадян. Зокрема, згідно з цими правилами, бронь від мобілізації можуть отримати працівники підприємств, які є критично важливими для забезпечення армії та функціонування держави, а також для забезпечення життєво важливих потреб людей у ​​регіонах. Але, як з'ясувалося, не всі працівники, які є у списках на бронь, можуть її отримати.

Залужний заборонив давати бронь від мобілізації частині військовозобов'язаних українців: хто потрапляє під заборону - today.ua

Чому деяким фахівцям відмовляють у бронюванні, розповів заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

У кожному регіоні складено перелік таких підприємств. Керівники підприємств можуть бронювати до 50% свого персоналу. Проте Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наклав заборону на бронювання військовозобов'язаних громадян, які мають дефіцитні військово-облікові спеціальності.

А оскільки вирішальне слово саме за військовим керівництвом, то тепер для того, щоб оформити бронь на працівника, який має дефіцитну військову спеціальність, потрібно погодити список із Генштабом. Саме Генштаб вирішуватиме, давати такому фахівцеві відстрочку від призову чи ні.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

Залужний заборонив давати бронь від мобілізації частині військовозобов'язаних українців: хто потрапляє під заборону

Водночас, керівники підприємств, а також їхні заступники одержують бронь у будь-якому випадку. А от щодо решти працівників підприємства, то з цим можуть виникнути проблеми. Якщо Генштаб вважатиме, що такі фахівці зараз потрібніші в лавах ЗСУ, то вони відстрочки не отримають.

"І такі прецеденти доволі часто є. Виходячи з критичної важливості тих функцій, які надає підприємство або ФОП, Генштаб узгоджує, зокрема фахівців із дефіцитних військово-облікових спеціальностей", - роз'яснив Фоменко.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До дефіцитних військово-облікових спеціальностей, зокрема, належать: ракетники (фахівці, які проходили службу у ракетних військах), снайпери, танкісти та інші. Зі списками дефіцитних військових спеціальностей можна ознайомитися за таким посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0927-20#Text

Нагадаємо, згідно з новими правилами, тепер отримати бронь від мобілізації для своїх працівників можуть лише чотири категорії підприємств.