За два місяці біткоїн втратив половину ціни: що робити тим, хто вклав гроші у криптовалюту

Автор: Марченко Любов

Попри прогнози, що обіцяли біткоїну довге і щасливе зростання наприкінці 2021 року та на початку 2022, вартість головної криптовалюти падає вже два місяці поспіль. Причому падає у прискореному темпі. З листопада вартість біткоїну впала з 69 тисяч доларів до сьогоднішніх 33 тисяч, тобто більш ніж удвічі.

За два місяці біткоїн втратив половину ціни: що робити тим, хто вклав гроші у криптовалюту - today.ua

На тлі такого стрімкого падіння вартості біткоїну, експерти дають різні прогнози щодо подальшої долі головної криптовалюти. Одні кажуть, що біткоїн може впасти до 20 тисяч, якщо не зможе втриматися на позначці трохи вищій за 30 тисяч. Інші припускають, що він уже досяг локального дна, і йому тільки залишилося добряче відштовхнутись, аби почати новий етап зростання.

За словами керівника відділу цифрових активів інвестиційної компанії VanEck Габора Гурбакса, зараз серед інвесторів, які вклали в біткоїн чималі гроші, спостерігається паніка. Більшість із них зазнають втрат. Гурбакс вважає, що таких близько 70% від загальної чисельності тих, хто інвестував гроші в біткоїн.

Інші 30% вклали у нього гроші, ще коли його ціна була набагато нижчою за 20 тисяч. Тому в них наразі немає причин для паніки. Вони, хоч і втратили половину своїх грошей, але все ж таки досі залишаються у виграші.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

За два місяці біткоїн втратив половину ціни: що робити тим, хто вклав гроші у криптовалюту А ось ті 70%, які увійшли в ринок за набагато вищої вартості криптовалюти (понад 30 тисяч), вже зазнають збитків. І найголовніше – перебувають у невіданні, що буде з біткоїном далі.

За словами експерта, Індекс страху і жадібності (Fear and Greed Index) біткоїна, який оцінюється в числах від 0 до 100, зараз тримається на позначці 13. Це говорить про екстремальний страх інвесторів, які бояться втратити свої кровні (чим нижче цей індекс, тим міцніший страх, - авт.).

За такого низького Індексу страху і жадібності, єдиний вихід – пожвавлення ринку, тобто скуповування активів. Як тільки почнеться активне скуповування біткоїнів, капіталізація ринку зросте, і біткоїн знову почне зростати. Разом з ним зростатиме Індекс страху і жадібності. Досягши 50-ти, страх передасть естафету жадібності. І тоді інвестори почнуть продавати свої активи, прагнучи зафіксувати отриманий прибуток.

Багато хто плутає час для купівлі і продажу криптовалюти

Багато недосвідчених інвесторів вчиняють із точністю до навпаки, каже експерт. Вони починають гарячково збувати криптовалюту, коли та падає в ціні, втрачаючи при цьому гроші. А коли біткоїн дорожчає, багато хто прагне його придбати, не розуміючи, що він підходить до свого піку, за яким знову почнеться падіння.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, незважаючи на тиху паніку, власникам цифрових гаманців зараз слід узяти себе в руки і не робити різких рухів. А можна ще й прикупити трохи цифрових грошенят. Поки що вони дешеві. І чекати. Чекати, доки страх не зміниться жадібністю.

Нагадаємо, аналітики зі швейцарського банку прогнозують біткоїну у 2022 році зліт до 75 тисяч доларів.

Головне