Today.ua

За банкноту номіналом в 1 гривню просять 30 тисяч: в Україні виставили на продаж унікальну купюру

В Україні продається банкнота в 1 гривню за ціну в 1200 доларів, що у гривнях на сьогодні становить понад 30 тисяч. Такої вартості надав паперовій купюрі підпис, який на ній стоїть.

Власниця банкноти запевняє, що підпис на ній справжній

Оголошення щодо продажу купюри з унікальним підписом з'явилося на сайті OLX. Банкнота не відрізняється оригінальним дизайном або незвичайним роком випуску. Однак власниця банкноти стверджує, що на купюрі розписався нинішній президент України Володимир Зеленський. Причому свій автограф він залишив ще за рік до того, як став гарантом.

Власниця банкноти каже, що вона має у своєму розпорядженні стовідсоткове підтвердження справжності підпису Володимира Зеленського.

"Така гривня одна за все правління президентів. Підпис дійсно реальний, має свою історію. Для історії залишила би собі, але потрібні гроші", - стверджує жінка в описі до свого лоту.

Деякі купюри без підпису продаються також набагато вище номіналу

Пропонуються на продаж на цьому ж сайті продажів й інші паперові українські гроші. Зокрема, виставлені на продаж банкноти номіналом в 1, 2 і 5 гривень 1992 року випуску. За 1 гривню тепер, у 2021, просять 140 гривень, за 2 - 150, за 5 гривень - 200. Цінуються також і банкноти, що мають незвичайні номери. Так, наприклад, на продаж пропонують 2-гривневу купюру, в якої номер читається однаково з двох сторін. За неї хочуть 300 гривень. Крім того, хочуть продати купюру в 1 гривню 1992 року випуску за 450 гривень.

За час існування гривні її дизайн змінювався кілька разів

Гривня була офіційно введена в обіг у вересні 1996 року. Однак перші банкноти почали друкувати ще в 1992. А в 1996 дизайн одногривневої купюри вже був змінений. Ще однієї зміни він зазнав у 2004 році.

В процесі своєї еволюції банкнота стала меншою, проте на ній ставало більше ступенів захисту. При цьому князь Володимир Великий до останнього свого паперового "втілення" також став виглядати трохи інакше. Зокрема, замість корони йому на голову "вдягнули" шапку. Нагадаємо, українці також можуть непогано заробити за монети часів СРСР. Деякі копійки можна продати за тисячі гривень. В основному так дорого цінуються монети раннього радянського періоду - 20-30-х років минулого століття.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ