Відомо, де в Україні встановлять ЗРК NASAMS

Україна найближчим часом отримає від США найсучасніші зенітно-ракетні комплекси NASAMS. Ігор Романенко, який раніше обіймав посаду заступника голови Генштабу ЗСУ, повідомив, що одну з батарей цього ЗРК буде розгорнуто на підступах до Києва.

Відомо, де в Україні встановлять ЗРК NASAMS - today.ua

За його словами, загалом Україна отримає дві батареї ЗРК NASAMS. Одна з них прикриватиме столицю, що цілком зрозуміло. Другу батарею використовуватимуть на найнебезпечніших ділянках.

Слід зазначити, що норвезький комплекс NASAMS призначений сбивати цілі на малих і середніх висотах. До складу комплексу входять пускові установки, РЛС, машини, що заряджають, машина управління. Комплекс здатний за один пуск збивати кілька різних цілей. Радіолокаційна станція розпізнає та одночасно супроводжує до 60 цілей. По цілям може бути за 12 секунд випущено 54 ракети.

Відомо, де в Україні встановлять ЗРК NASAMS

Дальність ураження цілей становить від 2,5 до 25 кілометрів. Імовірність ураження цілі однією ракетою – 0,85%. Ракета активно самонаводиться на ціль.

Тим часом, за даними Генштабу ЗСУ, українське ППО та ВПС з 24 лютого та станом на ранок 25 липня 2022 року збили 222 літаки, 188 вертольотів, 719 БПЛА оперативно-тактичного рівня, а також 174 крилаті ракети.

Відомо, де в Україні встановлять ЗРК NASAMS

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розповів, за яких умов закінчиться війна із РФ.