З України масово вивозять соняшник: вітчизняні заводи стоять через дефіцит сировини

Автор: Марченко Любов

Україні з надлишком вистачає виробничих потужностей, аби переробляти всі олійні культури, вирощені в нашій країні. Проте аграрії експортують багато сировини, через що вітчизняні виробники відчувають її гострий дефіцит.

З України масово вивозять соняшник: вітчизняні заводи стоять через дефіцит сировини - today.ua

Про це, зокрема, розповів керівник одного з олійнопереробних підприємств із міста Старокостянтинів. В Україні за минулий рік виростили близько 23 мільйонів тонн олійних культур, у тому числі й соняшник. Весь цей урожай могло би переробити лише їхнє підприємство, розраховане на 25 мільйонів тонн на рік. Проте завод змушений працювати із простоями через брак сировини. Її великими партіями вивозять за кордон.

"За 4 останні місяці вивезено близько 3 млн тонн олійних культур. Ріпаку вже не залишилося", - каже топ-менеджер.

З України масово вивозять соняшник: вітчизняні заводи стоять через дефіцит сировини Завод у Старокостянтинові вже тривалий час працює лише на половину своєї потужності. Не кращі справи і на інших українських переробних підприємствах. Усюди головна причина збитків і простоїв – дефіцит сировини.

Популярні зараз

Пенсіонерам автоматично перерахують пенсії з 1 травня: які доплати отримають українці

Коли закінчиться війна в Україні: прогноз російського математика

В Україні стартувала “м'яка“ мобілізація, - Reuters

В Україні вирішили змінити правила торгівлі цигарками, алкоголем та паливом

"Чернівці стояли тривалий час. До цього виклику потрібно бути готовими", – розповів керівник підприємства.

На сьогодні Україна залишається головним експортером олії. Для того, щоб зберегти за собою ці позиції, державі треба подбати про те, аби соняшник та інші олійні культури залишались на переробку тут, а не вивозились за кордон.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому потрібно насамперед підтримати аграріїв, які займаються вирощуванням соняшника, вважає керівник переробного підприємства. Їм має бути вигідно збувати свій продукт тут, а не за кордоном. А вітчизняним виробникам, у свою чергу, має бути не накладно купувати у них сировину. Тобто потрібна грамотна державна політика підтримки фермерів.

Нагадаємо, наприкінці грудня було запроваджено держрегулювання цін на олію. Проте це не призвело до зниження ціни на неї.