Південна Корея офіційно дозволила Польщі постачати Україні 155-мілімітрові самохідні артилерійські установки Krab. Про це повідомив представник південнокорейського міністерства оборони Кім Хьон Чхоль.
За його словами, уряд Південної Кореї ще у 2022 році дозволив Польщі передавати іншим країнам САУ Krab. Насамперед це стосується України, яка бореться з російськими окупантами.
Раніше Південна Корея на офіційному рівні утримувалась від військової допомоги Україні. При цьому Сеул надсилав до нашої країни гуманітарну допомогу. Але до військової допомоги можна віднести, наприклад, і 100 пікапів Ssang Yong Musso, які передав нашій країні як благодійну допомогу уряд Південної Кореї наприкінці 2022 року. Ці пікапи мали отримати Збройні сили України.
Тепер же Південна Корея офіційно приєдналася до постачання зброї Україні, хоч і побічно (через Польщу).
САУ "Краб" – це польська самохідна артилерійська установка на гусеничному шасі, розроблена наприкінці 1990-х років. Вона оснащується французькою гарматою калібру 155 міліметрів (стандарт НАТО). Екіпаж – 5 осіб.
Максимальна швидкість руху – 67 км/год. Максимальна дальність стрілянини становить 40 км. За одну хвилину ця САУ може випустити по супротивнику 6 снарядів. Але в бойових умовах ефективний темп стрілянини меньше - він становить 2 постріли на хвилину, що теж добре.
Якщо "Краб" - це польська САУ, то до чого тут Південна Корея? Справа в тому, що зараз Krab використовує ходову частину Samsung Techwin, як у південнокорейській самохідній гарматі K9 Thunder (до 2014 року у "Краба" була інша ходова частина). Тому Південна Корея має право вирішувати певні питання щодо САУ Krab.
Слід зазначити, що Україна перші САУ Krab отримала ще у травні 2022 року. У червні 2022 року їх уже застосовували у боях із російськими окупантами. З відкритих джерел нам відомо, що у травні минулого року Польща передала до ЗСУ 18 самохідних артилерійських установок Krab. Очікується, що постачання цих САУ триватиме.
На озброєння армії України зараз є кілька типів самохідних колісних та гусеничних САУ. Це, наприклад, українська "Богдана", французький Caesar та словацька Zuzana.
Нагадаємо, раніше ми розповіли про шведські САУ Archer, які вже отримала Україна.