Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини

Автор: Марченко Любов

В іноземних банках стали закривати рахунки українців. Причому в деяких країнах наших співгромадян не рятує навіть вид на проживання. Закордонні банки масово відмовляють їм у зберіганні їхніх заощаджень. Експерти в сфері фінансів пояснюють це тим, що Україна неофіційно знаходиться в "чорному списку" країн з непрозорими доходами.

Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини - today.ua

Сьогодні підтверджувати джерело походження грошей потрібно не лише в Україні, але і в багатьох країнах світу. Причому, якщо гроші клієнта мають сумнівне походження, банк можуть покарати штрафом за те, що той дав "притулок" такому клієнту. Через це багато банків перестраховуються і відмовляють нашим співгромадянам у відкритті рахунку. А наявні рахунки українців закривають.

Причому іноземні банки відмовляють у відкритті або продовженні рахунку далеко не бідним нашим співгромадянам, які в Україні вважаються поважними людьми і господарями життя.

"Знайома з ВНП і власної віллою на Лазурному березі, і їй закрили рахунок і прислали чек на залишок на рахунку поштою. Там рахунок з п'ятьма нулями. Кажуть, ідіть в інший банк. Але жоден банк не погодився прийняти гроші", - ділиться видання ubr розповідями наших співгромадян.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

Мінус 50% від пенсії: стало відомо, кому обмежать виплати

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Що чекає на українців, які не оновили дані в ТЦК: роз'яснення адвоката

Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини Такі проблеми виникають із рахунками українців не лише у Франції, але і, зокрема, в Болгарії та в деяких інших європейських країнах. Втім, банки закривають рахунки не лише українців, а й громадян інших пострадянських країн. Всіх їх потенційно зараховують до групи ризику.

Як пояснюють фінансові експерти, банк може заблокувати рахунок, не вдаючись у пояснення причин.

"В остаточному підсумку дедалі частіше західні банкіри вирішують взагалі відмовитися від обслуговування клієнтів із країн колишнього СРСР, якщо ті ніяк не пов'язані з країною, де хочуть відкрити або вже мають рахунок... Просто тому, що ризики незрівнянно вище вигод", - пояснює радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький.

Не приваблює зарубіжних банкірів навіть можливість поповнити свій депозитний портфель за рахунок грошей українців. Зараз, у зв'язку в пандемією коронавірусу, грошова маса на вкладах клієнтів і так зросла, каже експерт. Тому банки вважають за краще не ганятися за новими вкладниками, а "берегти" чистоту їхніх лав.

Звичайно, це не означає, що якщо один банк закрив рахунок українцю або відмовив йому у відкритті депозита, то і решта в цій країні відмовлять. Швидше за все, знайдуться менш педантичні, які візьмуть на збереження все, що "нажито непосильною працею". Однак це будуть банки, так би мовити, не з першого ешелону, і "пляма" на фінансовій репутації клієнта все ж залишиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Втім, деяким із них до "плям" не звикати. Там, за великим рахунком, вже й тавра ніде ставити. При цьому іноземні банки, як правило, не закривають рахунки українців, якщо ті мають легальний бізнес і доходи, що не викликають ніяких сумнівів.

Нагадаємо, ПриватБанк розповів, чому він блокує рахунки своїх клієнтів. Там пояснили, що клієнти повинні пройти ідентифікацію персональних даних.