Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини

В іноземних банках стали закривати рахунки українців. Причому в деяких країнах наших співгромадян не рятує навіть вид на проживання. Закордонні банки масово відмовляють їм у зберіганні їхніх заощаджень. Експерти в сфері фінансів пояснюють це тим, що Україна неофіційно знаходиться в "чорному списку" країн з непрозорими доходами.

Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини - today.ua

Сьогодні підтверджувати джерело походження грошей потрібно не лише в Україні, але і в багатьох країнах світу. Причому, якщо гроші клієнта мають сумнівне походження, банк можуть покарати штрафом за те, що той дав "притулок" такому клієнту. Через це багато банків перестраховуються і відмовляють нашим співгромадянам у відкритті рахунку. А наявні рахунки українців закривають.

Причому іноземні банки відмовляють у відкритті або продовженні рахунку далеко не бідним нашим співгромадянам, які в Україні вважаються поважними людьми і господарями життя.

"Знайома з ВНП і власної віллою на Лазурному березі, і їй закрили рахунок і прислали чек на залишок на рахунку поштою. Там рахунок з п'ятьма нулями. Кажуть, ідіть в інший банк. Але жоден банк не погодився прийняти гроші", - ділиться видання ubr розповідями наших співгромадян.

Іноземні банки масово закривають рахунки українців: названі причини Такі проблеми виникають із рахунками українців не лише у Франції, але і, зокрема, в Болгарії та в деяких інших європейських країнах. Втім, банки закривають рахунки не лише українців, а й громадян інших пострадянських країн. Всіх їх потенційно зараховують до групи ризику.

Як пояснюють фінансові експерти, банк може заблокувати рахунок, не вдаючись у пояснення причин.

"В остаточному підсумку дедалі частіше західні банкіри вирішують взагалі відмовитися від обслуговування клієнтів із країн колишнього СРСР, якщо ті ніяк не пов'язані з країною, де хочуть відкрити або вже мають рахунок... Просто тому, що ризики незрівнянно вище вигод", - пояснює радник голови правління Кредитвест банку Василь Невмержицький.

Не приваблює зарубіжних банкірів навіть можливість поповнити свій депозитний портфель за рахунок грошей українців. Зараз, у зв'язку в пандемією коронавірусу, грошова маса на вкладах клієнтів і так зросла, каже експерт. Тому банки вважають за краще не ганятися за новими вкладниками, а "берегти" чистоту їхніх лав.

Звичайно, це не означає, що якщо один банк закрив рахунок українцю або відмовив йому у відкритті депозита, то і решта в цій країні відмовлять. Швидше за все, знайдуться менш педантичні, які візьмуть на збереження все, що "нажито непосильною працею". Однак це будуть банки, так би мовити, не з першого ешелону, і "пляма" на фінансовій репутації клієнта все ж залишиться.

Втім, деяким із них до "плям" не звикати. Там, за великим рахунком, вже й тавра ніде ставити. При цьому іноземні банки, як правило, не закривають рахунки українців, якщо ті мають легальний бізнес і доходи, що не викликають ніяких сумнівів.

Нагадаємо, ПриватБанк розповів, чому він блокує рахунки своїх клієнтів. Там пояснили, що клієнти повинні пройти ідентифікацію персональних даних.

ДЖЕРЕЛОubr.ua
Нова партнерка Олега Винника розповіла про їх перше знайомство
Олег Винник і переможниця “Х-Фактор“ Еліна Іващенко записали спільний хіт “Діаманти“, після чого про їх дует почало ходити багато чуток. Починаюча мол...
У “Нафтогазі“ розповіли українцям про повернення місячних тарифів
Клієнти “Нафтогазу“ цікавляться, чи зможуть вони коли-небудь повернутися на місячні тарифи на газ, які були вигідніше нових річних. “Місячний“ тариф з...
Каре з ефектом мокрого волосся: наймодніша зачіска на літо 2021
Моделі під час показів літніх колекцій знаменитих модних дизайнерів світу виходили на подіум із зачіскою каре з ефектом мокрого волосся. Ця зачіска ст...
Маша Єфросініна в День мами вперше за довгий час побачила свою доньку
Маша Єфросініна в День мами 9 травня опублікувала зворушливу фотографію з найулюбленішими жінками - мамою і дочкою. Вперше за довгий час Єфросініна по...
Київстар удосконалив важливу послугу: тепер нею можна користуватися необмежено
Київстар удосконалив важливу послугу, якою користуються мільйони українців. Йдеться про популярний додаток “Маячок“, що дозволяє відстежувати місцезна...