Індексація пенсій відбудеться в березні - як обіцяли: виплати підвищать 8 мільйонам українців

У березні, як і було заплановано раніше, відбудеться індексація пенсій. Уряд підвищить виплати відразу для 8 мільйонів громадян. Інформація про те, що індексація буде проведена з 1 березня, з'явилася на сайті Мінсоцполітики.

Індексація пенсій відбудеться в березні - як обіцяли: виплати підвищать 8 мільйонам українців - today.ua

Постанову "Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році" було затверджено сьогодні, 22 лютого.

Пенсії будуть проіндексовані на 11%, як і передбачалося раніше. При цьому за основу для розрахунку підвищення береться, в рівних частках, 50% показника інфляції за минулий рік, а також 50% показника зростання середньої зарплати за попередні три роки.

"Затверджено показник збільшення розміру пенсій, обчисленого від заробітної плати та страхового стажу кожного пенсіонера на рівні 11%, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (5% 17%) / 2) ", - йдеться в інформації від Мінсоцполітики.

Іншими словами: одна зі складових у цій сумі - показник інфляції за минулий рік. В даному випадку це 5%.

Для знаходження другого доданка порівнюються дві середні зарплати за три роки: показник середньої зарплати за 2018-2020 роки (1) порівнюють із показником середньої зарплати за 2017-2019 роки (2). Відсотки, на які показник 1 вище показника 2 і беруть за другий доданок. В даному випадку це 17%.

Ці два доданки плюсують і ділять на два, оскільки береться по половині того та іншого. Так і вийшов відсоток індексації пенсії.

В результати індексації, пенсії підвищать відразу 8 мільйонам українців. Звичайно, сума індексації буде в усіх різна. У кого пенсія вище, у того й вище буде індексація.

Індексація пенсій відбудеться в березні - як обіцяли: виплати підвищать 8 мільйонам українців

При цьому слід врахувати ще один момент

Індексується не вся пенсія, а лише її "тіло". Тобто, надбавки за понаднормовий стаж та інші доплати індексації не підлягають, у них свої джерела зростання. Тому не варто механічно вираховувати 11% від своєї пенсії, щоби полічити можливу надбавку. Все одно надбавка буде трохи нижчою. Особливо помітно це буде, якщо у пенсіонера великий стаж роботи.

"Розмір пенсії підвищиться в середньому на 308 гривень. Мінімальний розмір підвищення встановлений на рівні 100 гривень", - пишуть у повідомленні.

Про максимальний - не повідомляють, але він може бути понад тисячу гривень, якщо пенсія у вас від 9090 гривень і вище.

В інформації також пишуть, що буде підвищена мінімальна пенсія до 2200 гривень для пенсіонерів, які мають не менше 30/35 років (жінки / чоловіки) страхового стажу.

Нагадаємо, українці, які працюють офіційно за кордоном, також мають право на виплату пенсії після досягнення пенсійного віку. При цьому стаж, відпрацьований за кордоном, їм буде зарахований за умови, що закордонний роботодавець платив за них внески у тамтешній пенсійний фонд.

ДЖЕРЕЛОmsp.gov.ua
Наді Дорофєєвій 31 рік: співачка показала величезну кількість подарунків від чоловіка на день народження
У середу, 21 квітня, дні народження відзначають багато відомих особистостей. І в їхньому списку Надя Дорофєєва. Успішній українській виконавиці й коли...
Monobank оновив мобільний додаток: що змінилося для користувачів
Monobank вже на цьому тижні порадує своїх клієнтів новим оновленням. Співзасновник банку Олег Гороховський на своїй сторінці у Facebook анонсував ряд ...
П'ять знаків Зодіаку, які закохуються один раз і на все життя
Серед всіх знаків Зодіаку є ті, для яких кохання означає більше, ніж для усіх інших. Якщо вони і закохуються, то раз і на все життя. Астрологи перекон...
Оля Полякова розповіла, чому поїхала у відпустку без чоловіка
Оля Полякова полетіла на відпочинок в теплі краї знову без чоловіка. Компанію їй склала її молода мама, а також дві підрослі красуні-дочки. Зірка зізн...
В Україні очікується дефіцит дизельного палива: поставки зупиняться вже у травні
Дизельного палива в Україну поставляється все менше. Через зупинку поставок із заводів “Роснафти“ і планового техобслуговування на Мозирському НПЗ (Бі...