Індексація пенсій працюючим пенсіонерам: чому виплати підняли не всім

Автор: Марченко Любов

У червні працюючим пенсіонерам була проведена індексація пенсій. Однак виплати підвищили далеко не всім. По суті, реальну надбавку до пенсії отримав тільки кожен п'ятий працюючий пенсіонер. Чому так вийшло, пояснили в Пенсійному фонді України.

Індексація пенсій працюючим пенсіонерам: чому виплати підняли не всім - today.ua

Індексація пенсій проводилась лише тим громадянам, у яких минуло не менше двох років із дня попереднього перерахунку або з дня виходу на пенсію. Так говорить закон. При цьому не обов'язково, щоби пенсіонер працював усі ці два роки. Він міг взагалі встигнути попрацювати лише 1 місяць із цих двох років. В такому випадку, він все одно має право на перерахунок пенсії.

Але тут є ще один нюанс. Два роки від попереднього перерахунку або від дати виходу на пенсію він повинен був мати вже на 1 квітня 2021. Бо, хоч індексацію пенсій здійснили у червні, за законом вона вважається квітневою. А отже, два роки мало минути до початку квітня. Тому, якщо людина вийшла на пенсію, наприклад, у травні 2019 року, вона ще не заробила собі право на індексацію пенсії.

За інформацією від Пенсійного фонду, пенсії перерахували 633 тисячам пенсіонерів, які працюють, проте надбавку отримали тільки 313 тисяч, тобто практично лише половина з тих, яким перераховували. У ПФУ пояснили тонкощі цих нарахувань.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Причина - в занадто низьких пенсіях громадян. Справа в тому, що у багатьох українських пенсіонерів розрахункова пенсія виявилася нижчою за мінімальну. Причини цього можуть бути різні: у когось була занадто низька зарплата. А хтось не мав достатнього стажу (для чоловіків це 35 років, для жінок - 30). Індексація пенсій працюючим пенсіонерам: чому виплати підняли не всім Однак відповідно до закону їм не можуть виплачувати менше мінімальної пенсії. Зараз це 1769 гривень. А у тих, хто виконав вимогу щодо стажу (30/35 років), незалежно від зарплати, яку вони отримували, пенсія не може бути нижчою за 2200 гривень. Тому різницю між мінімальною пенсією і розрахунковою їм доплачують із бюджету.

Після перерахунку могло так статися, що розрахункова пенсія стала вище, але вона все одно не дотягує до мінімуму (1769 або 2200). В такому випадку у них просто виросла сама пенсія, а доплата з бюджету зменшилася. Однак у сумі це все одно залишилася та сама мінімальна пенсія.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наприклад, людина, яка вийшла на пенсію два роки тому (у березні 2019) заробила розрахункову пенсію в розмірі 1400 гривень. На той час мінімальна пенсія дорівнювала 1497 гривням. Таким чином, їй з бюджету доплачували ще 97. За два роки мінімальна пенсія зросла до 1769 гривень. Відповідно, зросла і сума, яку пенсіонеру доплачують з бюджету: 1769 - 1400 = 369 гривень. Після індексації пенсії в цьому році його розрахункова пенсія зросла на 100 гривень і стала 1500. Таким чином, тепер йому з бюджету будуть доплачувати лише 269 гривень, а не 369. Однак у сумі все одно це буде мінімальна пенсія, бо розрахункова пенсія все одно залишається нижчою за мінімальну.

Нагадаємо, в Україні скасували паперові трудові книжки, замість них будуть електронні. Завдяки цьому пенсії в Україні будуть призначати автоматично. Для їхнього отримання не потрібно буде збирати папери і подавати заяву до Пенсійного фонду.