І “новачка“ не треба: кавуни з нітратами заполонили ринки України

Перші кавуни вже надійшли в торговельну мережу України і ваблять покупців смугастими зеленими боками. Правда, ціни на першу ягоду далеко не всім по кишені. Мабуть - на щастя, адже торгову мережу заполонили кавуни з нітратами.

І “новачка“ не треба: кавуни з нітратами заполонили ринки України - today.ua

Піддати перші ягоди лабораторному аналізу вирішили жителі Мелітополя. Хімсклад ягоди вимірювали за допомогою нітратоміра. А відеозвіт про результати вимірювань розмістили в місцевому Telegram-каналі. Результат виміру шокував.

"Ну що, друзі, пішли арбузики у нас вже. Купили арбузик свіженький, гарненький. Азербайджанський. І ось вимірюємо. Вставляємо. Ну оот, якось отак", - голос за кадром супроводжує маніпуляції з приладом.

Нітратомір трохи "подумав" і видав на червоному тлі цифру 990, а також напис внизу під нею - "вміст нітратів надмірний".

Ще б пак, адже тут же в приладі позначено допустимий вміст нітратів у кавунах. Він становить 60 мг/кг. Таким чином, отриманий результат у 16,5 раза перевищує норму.

"Ось чому в середині липня не варто купувати кавуни. Через три тижні розпочнеться сезон і завезуть нормальні, потерпіть", - підписані кадри з місцевого Telegram-каналу.

Тим же, хто все-таки спокусився ранньою смугастою ягодою, слід пам'ятати, якими можуть бути симптоми отруєння організму нітратами.

Ознаки отруєння організму нітратами

Зазвичай ознаки отруєння нітратами проявляються не відразу після вживання їжі, що містить ці хімічні сполуки, а через 4-6 годин після того.

У тих, хто отруївся, можуть бути такі симптоми:

  • нудота;
  • блювота;
  • рясне виділення слини;
  • діарея;
  • запаморочення;
  • загальна слабкість;
  • порушення координації рухів;
  • в окремих випадках - непритомність.

Загалом, з такими "ласощами" не потрібно ніякого "новачка", щоб отруїти людину.

Нагадаємо, вчені розповіли, чим, власне, так небезпечні для організму нітрати. Потрапляючи в організм людини з їжею, вони перетворюються в нітрити. І ось саме ці нітрити, накопичуючись в організмі, можуть призвести до онкологічних захворювань, а також викликати різні мутації, які можуть навіть передаватись у спадок.

ДЖЕРЕЛОglavcom