Вітренко розповів, яким буде тариф на газ у новому опалювальному сезоні: втричі нижче ринкової ціни

Тариф на газ у новому опалювальному сезоні буде однаковим для всіх підприємств теплової комунальної енергетики. Газ відпускатимуть комунальникам по 7,4 гривні за кубометр.

Вітренко розповів, яким буде тариф на газ у новому опалювальному сезоні: втричі нижче ринкової ціни - today.ua

Таку вартість газу (без транспортування) озвучив в ефірі телепрограми "Свобода слова Савіка Шустера" глава правління НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко.

"Зауважу, що це майже в тричі менше, ніж поточна спотова ринкова ціна. Нафтогаз забезпечує в достатньому обсязі цей ресурс для покриття всіх потреб населення в газі, яке споживає його фактично через централізоване опалення", - зауважив Вітренко.

При цьому глава Нафтогазу запевнив, що всі комунальні постачальники тепла матимуть доступ до газу за такою ціною.

Він також зауважив, що підприємства теж можуть купувати у них блакитне паливо за таким тарифом на газ, але лише за тієї умови, що вони будуть його використовувати для обігріву бюджетних закладів. Вітренко розповів, яким буде тариф на газ у новому опалювальному сезоні: втричі нижче ринкової ціни Однак навіть при такому, втричі меншому за ринкову вартість, тарифі на газ підприємства теплової комунальної енергетики будуть змушені підвищити тарифи на опалення і гарячу воду. У деяких містах з невеликою чисельністю населення вони можуть виявитися на 70-80% вище торішніх.

Такий ціновий стрибок відбудеться через те, що в минулому році підприємства ТКЕ закладали в свої тарифи для населення занижену вартість газу. Тобто, вони брали його в борг у Нафтогазу за дорожчою ціною, а споживачам виставляли в платіжках нижчу ціну. Влада обіцяла комунальникам знайти гроші для компенсації цих витрат, проте знайти їх виявилося не так просто.

Зараз вирішено реструктуризувати заборгованість комунальників перед Нафтогазом. А з нового опалювального сезону вартість газу в платіжках вже ніхто не буде занижувати: побутовим споживачам доведеться платити за повною ціною.

При цьому власники приватних будинків будуть купувати у своїх компаній-постачальників газ за загальними тарифами, які вище, ніж 7,4 гривні. Єдине, що можуть їм запропонувати постачальники - сезонні тарифи, за якими вони будуть щомісяця платити однакову суму за газ протягом всього опалювального сезону. Таким чином їм вдасться згладити пікові навантаження на сімейний бюджет у найбільш холодні зимові місяці.

ДЖЕРЕЛОfakty.com.ua