Що робити власнику житла, якщо постоялець не хоче виписуватися з його квартири

Автор: Марченко Любов

Виписка з житла - цілком звичайний процес, який може перетворитися на проблему, якщо з якоїсь причини прописаний в ньому постоялець виписуватися не бажає. А між іншим, це буває необхідно, наприклад, якщо власник житла претендує на субсидію.

Що робити власнику житла, якщо постоялець не хоче виписуватися з його квартири - today.ua

У такому випадку, виписка з житла можлива тільки через суд, кажуть юристи.

Закон передбачає таку можливість. Людину можна виписати з квартири, навіть якщо вона не погоджується на це. Або ж, якщо вона відсутня на даний момент у пункті проживання і не може приїхати, щоби зробити це самостійно.

Підставою для цього може бути тривала відсутність (більше одного року) прописаної особи в місці її прописки. При цьому відсутність має бути без поважної причини, адже, наприклад, людина могла виїхати за кордон на лікування, яке передбачає тривалий процес реабілітації. Що робити власнику житла, якщо постоялець не хоче виписуватися з його квартири

Популярні зараз

Не Гокінг і не Ейнштейн: названо найрозумнішу людину за всю історію земної цивілізації

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Чи вважається врученою залишена у двері повістка: роз'яснення постанови Кабміну

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Куди повинен подати позовну заяву власник житла

Позовна заява на примусову виписку з житла подається в порядку цивільного судочинства в районні, районні в містах, міські та міськрайонні суди за місцем знаходження житлового приміщення.

При цьому така заява йде лише в сукупності з доказами того, що клопочеться про виписку саме власник квартири, і що прописаний член сім'ї (або просто постоялець) реально там не проживає.

Які документи потрібно надати в суд для виписки з житла?

Крім основної заяви про виписку, яка повинна бути складена відповідно до вимог ЦПК України, додаються документи, що доводять обґрунтованість позовних вимог.

Зокрема, потрібно надати:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • копію паспорта, копію довідки облікової картки платника податків;
  • довідку сільської, селищної ради, ЖКГ стосовно зареєстрованих осіб в будинку;
  • довідку сільської, селищної ради, житлово-комунального господарства, в якій буде підтверджено, що зареєстрована особа якийсь час не проживає в будинку, з якого її хочуть виписати;
  • показання свідків, які можуть підтвердити, що зареєстрована людина не проживає за певною адресою і вказати можливі причини;
  • документ, що підтверджує право власності на житло;
  • квитанцію про сплату судового збору.

Після того, як суд прийме рішення щодо виписки з житла, потрібно з цим судовим рішенням звернутися в ЦНАП, аби постояльця зняли з реєстрації за адресою, де він був прописаний.

Нагадаємо, уряд має намір зробити іпотечні кредити доступними для кожної сім'ї. Програму дешевих кредитів будуть розширювати, а відсотки за іпотечними кредитами знизять до 5.