Today.ua

Гуртожитки вишів вирішено віддати переселенцям: студентам доведеться потіснитися

Гуртожитки українських вишів стануть місцями компактного проживання переселенців. У деякі з них незабаром можуть заселити ВПО. Студентам місце також залишиться. Та, очевидно, їм доведеться потіснитись, аби віддати місця, що звільняться, людям, які залишилися без даху над головою.

На спільній нараді голови Міносвіти Оксена Лісового з народними депутатами було вирішено виділити частину студентських гуртожитків під проживання ВПО.

Через військові дії, що продовжуються на сході нашої країни, в Україні стає дедалі більше внутрішніх переселенців. Всі ці люди потребують даху над головою. І далеко не всім орендоване житло доступне за цінами.

Модульні містечка, які ще минулого року розглядались як альтернативне житло для переселенців, виявилися не найкращою ідеєю. За півтора роки війни в них вдалося розселити лише 5 тисяч біженців. А на сьогодні у країні налічується майже 5 мільйонів ВПО. До того ж, таке житло виявилося дуже затратним в обслуговуванні.

Тому урядом було вирішено взятися за облаштування гуртожитків, де можна компактно розселити чимало людей. Це вигідніше та перспективніше, ніж будувати модульні містечка.

Зокрема, одним із найбільш прийнятних варіантів для розселення ВПО визнано студентські гуртожитки. Усі вони мають цілком житловий стан, тому для заселення в них нових мешканців знадобиться мінімум витрат.

Міністр освіти визнав, що деякі студентські гуртожитки не заповнені до кінця. У них є вільні місця, на яких можна було би розмістити переселенців. Щоправда, для цього знадобиться певний час.

Студентів не виселятимуть із гуртожитків

Це головне, що потрібно знати студентам вишів. Ніхто їх не виселятиме. Перш ніж віддати гуртожиток або його частину для переселенців, вищий навчальний заклад здійснить ревізію наповненості своїх гуртожитків і лише потім подасть звіт до Міносвіти про наявність вільних місць.

Крім гуртожитків, виші також розглянуть варіанти розміщення переселенців в інших будівлях, які їм належать. Можливо, не всі вони зараз задіяні, і їх можна було би реконструювати під заселення.

Лише після повної ревізії своїх гуртожитків і будівель виші звітують перед Міносвіти про наявність вільних приміщень. А міністерство, у свою чергу, сформує список об'єктів нерухомості, які можна було би віддати для переселенців.

Отже студентам не варто побоюватись, що їх виселятимуть із гуртожитків. Можливо просто в кімнатах заповнять порожні місця, трохи ущільнивши мешканців.

Нагадаємо, раніше в уряді заявили, що скорочуватимуть обсяг державної допомоги переселенцям. Допомогу збережуть лише найменш захищених громадян і тих, хто нещодавно покинув рідні місця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ