ЗСУ вже отримали британські танки Challenger 2: подробиці

На озброєння ЗСУ вже надійшли британські танки Challenger 2. Про це наприкінці березня 2023 року повідомив міністр оборони України Олексій Рєзніков.

ЗСУ вже отримали британські танки Challenger 2: подробиці - today.ua

Скільки Великобританія передала Україні своїх основних танків – не повідомляється. За словами Резнікова, українські захисники вже найближчим часом почнуть їх використовувати у боях із російськими окупантами.

Про те, що Велика Британія може передати Україні в рамках військової допомоги танки Challenger 2, стало відомо у січні 2023 року. Потім британський міністр оборони Бен Уоллес повідомив, що Британія прийняла рішення відправити до ЗСУ роту своїх основних танків (до неї входять 14 бойових броньованих машин).

Українські екіпажі Challenger 2 проходили підготовку на Туманному Альбіоні. Їхня підготовка тривала, мабуть, два місяці.

Армія Великобританії використовує танк Challenger 2 з 1994 році (за іншими даними - з 1998 року). Він оснащений гарматою калібру 120 мм (боєкомплект – 52 снаряди) та двома кулеметами калібру 7,62-мм. Екіпаж – 4 людини. Ефективна дальність стрілянини бронебійно-фугасним снарядом становить до 8 км.

ЗСУ вже отримали британські танки Challenger 2: подробиці

Хтось може сказати, що Challenger 2 надто важкий. Так, він важить 62,5 т. Але це через посилений бронезахист. У цьому танку застосована багатошарова комбінована броня та модулі динамічного захисту на бортах. Тобто він має гарну живучість на полі бою.

Британська армія використовувала танки Challenger 2 у бойових діях на Балканах (Боснія та Герцоговина та в Косові), а також в Іраку. Відомо про втрату лише одного такого танка – від дружнього вогню з іншого Challenger 2 (це сталося у 2003 році в Іраку).

Основний британський танк має кілька модифікацій. Яку з них отримала Україна – не повідомляється. Відомо, що у Великій Британії вже створили Challenger 3. Він у британській армії поступово замінить Challenger 2.

ЗСУ вже отримали британські танки Challenger 2: подробиці

Танки Challenger 2 ефективні у знищенні радянських танків, які використовують російські окупанти. Особливо якщо вони вестиму вогонь снарядами з збідненим ураном. Такі снаряди Британія планує передати Україні в рамках нового пакету військової допомоги.

Україна вже отримала від Німеччини та Португалії танки Leopard 2. У 2023 році, як очікується, до ЗСУ також надійдуть американські танки Abrams.

Нагадаємо, раніше стало відомо, яку версію американського танка Abrams матимуть Збройні сили України.