ЗСУ отримали від Німеччини перші всюдиходи Bandvagn 206

Автор: Максимов Віталій

Німеччина в рамках нового пакету військової допомоги вже передала Україні першу партію військових гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206). Про це повідомила прес-служба уряду ФРН.

ЗСУ отримали від Німеччини перші всюдиходи Bandvagn 206 - today.ua

У повідомленні німецького уряду йдеться про те, що у першій партії налічується 8 гусеничних всюдиходів. Також Київ у новому пакеті військової допомоги від Берліна отримав танки Leopard 1A5 та Leopard 2 A6, бронеавтомобілі DINGO, бронетранспортери M113, й боєприпаси до них.

Про те, що Німеччина планує передати Україні військові гусеничні всюдиходи Bandvagn 206, стало відомо у червні 2023 року. Загалом ЗСУ мають отримати 64 таких бойових броньованих машин. Вісім із них уже доставили на українську територію.

Що це за Bandvagn 206? Які його основні ТТХ? Як можна використовувати цю бойову машину?

Популярні зараз

Багатьом українцям не зарахують до страхового стажу період роботи за останні 10 років

Американські спецпризначенці вчать українську мову: навіщо їм це потрібно

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

Стало відомо, чи зміняться тарифи на комунальні послуги в Україні з 1 травня

ЗСУ отримали від Німеччини перші всюдиходи Bandvagn 206

BV206 – це легкоброньований дволанковий гусеничний всюдихід, розроблений у середині 1970-х років шведською компанією Haegglunds. Він призначений для транспортування особового складу та вантажів у складних умовах місцевості. Екіпаж – водій. У десантних відсіках можна перевозити до 10 людей. Озброєння – кулемет. Бронювання забезпечує захист від стрілецької зброї та уламків. У версії BV 206S бронювання краще. Броню такого всюдихода не можуть пробити снаряди невеликого калібру.

Bandvagn 206 оснащується мерседесівським 5,9-літровим дизельним турбодвигуном потужністю 136 к.с. або фордовським 2,8-літровим бензиновим двигуном потужністю 136 к.с. (таким мотором оснащувалися старі версії). Двигун працює разом із 5-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість сягає 52 км/год. Запас ходу – понад 300 км, але це залежить місцевості. BV206 може рухатися у воді.

В армії Німеччини всюдиходами BV206S оснащують військові частини десантників та гірських стрільців, а у Франції – військові частини альпійських стрільців. Виходячи з цього можна припустити, що в Україні такі всюдиходи отримають десантники та гірські стрілки.

ЗСУ отримали від Німеччини перші всюдиходи Bandvagn 206

Швеція має і більші військові всюдиходи - Bandvagn 410 (Bv 410 або BvS10). Цей всюдихід у 1990-х роках збудували на базі Bandvagn 206. Екіпаж теж 1 людина, але кількість десантників збільшилася до 12 осіб. У такого всюдихода краще бронювання, нові системи, новий двигун.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якого ступеня зносу у всюдиходів Bandvagn 206, які отримала Україна, - не повідомляється. Сподіваємось, що невелика. Якщо такий всюдихід проїхав, наприклад, близько 4000 кілометрів, то це невеликий ступінь зносу.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Німеччина вже передала Україні перші 10 танків Leopard 1A5, які стануть бойовими броньованими машинами другого ешелону.