ЗСУ отримають танки Leclerc: що можуть французькі бойові машини

Україна може отримати від Франції у рамках нового пакету військової допомоги танки Leclerc. Про це розповів український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

ЗСУ отримають танки Leclerc: що можуть французькі бойові машини - today.ua

За його словами, Україна зараз веде переговори з Францією щодо отримання танків Leclerc. На якому етапі ці переговори - він уточнювати не став.

Судячи з того, що Великобританія, Німеччина та деякі інші країни погодилися передати у ЗСУ танки (Leopard, Challenger, Abrams), то таким же шляхом може з великим ступенем ймовірності піти і Франція. Тим більше, що Париж надає Україні велику військову допомогу після того, як російські окупаційні війська вторглися на українську землю.

Що це за французькі танки Leclerc? Як вони допоможуть у боротьбі з російськими окупантами?

Leclerc – це головний танк французької армії. Армія Франції прийняла його на озброєння у 1992 році. Усього було випущено 876 таких бойових броньованих машин. Екіпаж – 3 людини. Бойова маса – 54 – 57 т, залежно від версії.

ЗСУ отримають танки Leclerc: що можуть французькі бойові машини

Танк Leclerc має гарний захист та озброєння. Лобові та бічні стінки корпусу та башти виготовлені з багатошарової броні. Модульна конструкція дозволяє за потреби швидко замінити в польових умовах блоки броні з керамічними елементами. Нові бронемодулі посилені елементами з вольфраму та титану.

Головне озброєння – гладкоствольна гармата калібру 120 мм. У боєкомплекті 40 снарядів (22 снаряди знаходяться в автоматі заряджання). Додаткове озброєння – два кулемети калібру 12,7 та 7,62 мм. Виявляти цілі та вести по них вогонь допомагає монокулярний приціл SAGEM HL-60 з тепловізором Athos, бінокулярний панорамний комбінований приціл, а також лазерний далекомір.

До переваг танка Леклерк потрібно віднести його високу мобільність і маневреність, а також гарну 120-мм гармату, яка не поступається гарматам танків Leopard 2 або M1A1 Abrams. До недоліків деякі експерти відносять броню (вона могла бути кращою) та високу вартість.

ЗСУ отримають танки Leclerc: що можуть французькі бойові машини

Танки Leclerc разом з іншими танками, які передадуть нашій країні Великобританія, Німеччина, Польща та деякі інші країни, допоможуть звільнити тимчасово окуповані українські території. Україна сформувала широку "танкову коаліцію", яка передасть українським захисникам сучасні бойові західні броньовані машини.

Раніше стало відомо, що Марокко передасть Україні десятки модернізованих радянських танків.