ЗСУ отримають оновлену САУ “Богдана“: подробиці

Автор: Максимов Віталій

Збройні сили України незабаром отримають оновлену українську самохідну артилерійську установку "Богдана". Вона вже дебютувала в Абу-Дабі (ОАЕ) на міжнародній виставці оборонної промисловості IDEX-2023, щоправда, поки лише у вигляді макета.

ЗСУ отримають оновлену САУ “Богдана“: подробиці - today.ua

САУ 2С22 "Богдана" - це найновіша українська самохідна артилерійська установка. На озброєння до ЗСУ її ще не прийняли. У 2022 році одна "Богдана" брала участь у боях. Наприклад, вона знищувала російських окупантів на острові Зміїний у Чорному морі. Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що вже підписано контракти на постачання до ЗСУ цих бойових машин. ЗСУ отримають їх уже найближчими місяцями (тобто у 2023 році).

Калібр цієї САУ – 155 мм. Це перша українська САУ, створена спеціально під стандартний калібр НАТО.

Якщо перша версія САУ "Богдана" використовувала шасі КрАЗ-6322, то друга версія, оновлена, використовує шасі Tatra T815 8×8. Крім того, у оновленої "Богдани" нова броньована кабіна (її створили спеціалісти компанії "Українська бронетехніка").

Популярні зараз

В Україні запровадять реєстр громадян, що активно здійснюють перекази коштів між картками: які будуть наслідки

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

ТОП-5 кросоверів до $10,000 з найбільш надійними двигунами

Путін готовий закінчити війну в Україні: російський диктатор назвав умови

Українську САУ можна швидко привести до бойового становища на будь-якому типі місцевості. Вона важить 28 тонн. Ця самохідна артилерійська установка оснащена комп'ютеризованою автоматичною системою наведення та супроводу цілі. Максимальна дальність стрілянини – до 42 км чи більше 60 км, залежно від типу снарядів.

ЗСУ отримають оновлену САУ “Богдана“: подробиці

За даними Крематорського заводу важкого верстатобудування (а саме там створили оновлену "Богдану"), скорострільність нової САУ "Богдана" складає до 5 пострілів за хвилину. Боєкомплект – 20 снарядів. Екіпаж – 5 осіб.

Слід зазначити, що перша версія САУ "Богдана" (на шасі КрАЗ-6322) важила 25 тонн. Версія на шасі Tatra важить 28 тонн. Щоправда, деякі джерела говорять, що й перша версія "Богдани" також важила 28 тонн. Крім того, у оновленої "Богдани" новий автомат заряджання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

На озброєнні у ЗСУ вже є кілька типів самохідних артилерійських установок. Це, наприклад, Caesar (Франція), Zuzana 2 (Словаччина), AHS Krab (Польща) та M109 (США). З них Caesar та Zuzana 2 – колісні машини, а решта – гусеничні. Українська САУ "Богдана" за своїми характеристиками схожа на французьку САУ Caesar.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Швеція передасть Україні свої 155-мілімітрові самохідні артилерійські установки Archer. Шведська армія прийняла на озброєння ці бойові машини у 2014 році.