ЗСУ отримають французькі ракети SCALP EG класу “повітря-земля“

На озброєння Збройних сил України надійдуть французькі ракети SCALP EG класу "повітря-земля". Про це розповів президент Франції Еммануель Макрон.

ЗСУ отримають французькі ракети SCALP EG класу “повітря-земля“ - today.ua

За даними деяких ЗМІ, Франція передасть Україні 50 ракет SCALP EG. І частину з них ЗСУ вже одержали.

Що це за ракети SCALP EG? Які їхні головні тактико-технічні характеристики, і як їх можна використати у війні проти російських окупантів?

SCALP EG – це французький аналог британських далекобійних ракет Storm Shadow, які вже теж є у ЗСУ. Ці ракети створено разом із британцями. Їх виготовляє концерн MBDA.

Дальність стрілянини SCALP EG становить понад 300 км (за неофіційними даними – понад 500 км). Але в експортній версії, а саме її, мабуть, передадуть Україні, максимальна дальність стрілянини менша – 250-300 км.

У цій ракеті використовується технологія зниження можливості виявлення. Крім того, вона може летіти відповідно до рельєфу місцевості, що ускладнює її виявлення та знищення.

Наведення на ціль здійснюється за допомогою комбінованої системи. Вона включає INS/GPS, навігаційну систему і тепловізійне наведення. Навігаційна система забезпечує політ відповідно до рельєфу місцевості, а тепловізійне наведення включається при підльоті до цілі.

ЗСУ отримають французькі ракети SCALP EG класу “повітря-земля“ Rafale із ракетами SCALP

Франція використовувала ракети SCALP EG під час військових операцій в Іраку, Лівії та Сирії. З їх допомогою знищували командні пункти та склади Аль-Каїди.

ЗСУ використовує ракети Storm Shadow для ударів по командних пунктах та складах у тилу російських окупаційних військ. Також цими ракетами знищують ППО окупантів (наприклад, у липні ракета Storm Shadow знищила російський ЗРК "Панцир-С"). Так само використовуватимуть і французькі ракети SCALP.

У Франції ракетами SCALP оснащують винищувачі Mirage 2000 та Rafale. В Україні їх отримають, найімовірніше, бомбардувальники Су-24М. Принаймні українські Су-24М вже оснащуються британськими ракетами Storm Shadow. До речі, українські Су-24 інтегровані під інші види високоточної західної зброї. Наприклад, вони використовують керовані бомби JDAM ER та американські протирадіолокаційні ракети AGM-88 HARM.

Раніше стало відомо, що восени 2023 року Україна отримає високоточні ракети GLSDB. Це високоточна крилата ракета класу "земля-земля" для реактивної артилерії M270 та M142 HIMARS.