ЗСУ можуть отримати пакистанський ПЗРК: що він збиває

Автор: Максимов Віталій

Україна може отримати від Пакистану переносні зенітно-ракетні комплекси Anza Mark-II. Про це повідомили українські ЗМІ із посиланням на індійське видання The Economic Times.

ЗСУ можуть отримати пакистанський ПЗРК: що він збиває - today.ua

Відразу скажемо, що офіційно інформацію про передачу Україні пакистанських ПЗРК ще не підтверджено. Але це дуже можливо, адже Ісламабад і Київ співпрацюють між собою, незважаючи на те, що Пакистан планує купувати нафту в РФ.

За даними The Economic Times, посередником цієї угоди стане польська компанія PHU Lechmar. Нагадаємо, у лютому 2023 року Польща підписала з Пакистаном меморандум про взаєморозуміння з питань постачання Україні військової техніки. Стверджується, що Україна в обмін на ПЗРК Anza Mark-II постачатиме до Пакистану двигуни для вертольотів Мі-17.

За даними українських ЗМІ, Пакистан на початку 2023 року надіслав Україні партію реактивних снарядів для РСЗВ "Град". У ній налічувалося 10 000 реактивних снарядів. Крім того, у квітні 2023 року Київ мав отримати від Ісламабаду 230 контейнерів із військовим спорядженням. Чи було здійснено це постачання – не відомо.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

На озброєнні ЗСУ зараз є кілька типів ПЗРК. Наприклад, польські переносні зенітно-ракетні комплекси Piorun. До речі, недавно стало відомо, що Україна отримає нову партію ПЗРК Piorun (100 комплексів).

Польські ПЗРК виявились дуже ефективними. Українські бійці з їхньою допомогою збили гелікоптери Мі-24 та Ка-52, штурмовики Су-25, винищувачі-бомбардувальники Су-34.

ЗСУ можуть отримати пакистанський ПЗРК: що він збиває

Anza Mark-II - це пакистанський ПЗРК, створений за ліцензією Китаю (на базі китайського ПЗРК). Його розробили у 1994 році. Наразі існує, до речі, більш удосконалена версія цього ПЗРК – Anza Mk-III.

Довжина Anza Mark-II складає 1,447 м. Загальна вага (пускова установка та ракета) – 16,5 кг. У бойове становище цей комплекс стає за 10 секунд. Дальність поразки – від 500 до 6000 метрів. Висота польоту ракети – 30-4000 метрів. Максимальна швидкість польоту ракети – 600+ м/с.

Слід зазначити, що пакистанські солдати використовували ПЗРК Anza Mark-II під час кількох пакистансько-індійських конфліктів. У 1999 році з цього ПЗРК збили індійський літак Міг-21 та індійський вертоліт Мі-17.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як ми вже говорили, у ЗСУ є кілька типів ПЗРК. Але й пакистанський комплекс зайвим не буде.

Раніше ми докладно розповіли про польський ПЗРК Piorun.