Німецький концерн Rheinmetall розробив розвідувально-ударний безпілотник LUNA NG нового покоління, який може нести до восьми баражуючих боєприпасів. Не виключено, що його через деякий час отримають Збройні сили України.
Безпілотник LUNA NG створили ще у 2010 році. У нього розмах крил становить 530 см. Вага – 100 кг. Його головне завдання – ведення розвідки. Залежно від корисного навантаження цей БПЛА може перебувати у повітрі до 12 годин. Швидкість польоту – 80-150 км/год. Дальність польоту – 150 км.
Запуск здійснюється з катапульти. Приземлення відбувається за допомогою парашута або спеціальної сітки. Маршрут польоту програмується перед зльотом, але його можна змінити дистанційно під час польоту.
Наразі вже є LUNA NG нового покоління. Він називається Rheinmetall Combat Drone. Він може нести до восьми ізраїльських квадрокоптерів Hero-R із озброєнням (це баражуючі боєприпаси). Слід зазначити, що баражуючі боєприпаси Hero-R ще знаходяться на стадії розробки (як, власне, і сам БПЛА Rheinmetall Combat Drone). Буде три види боєприпасів Hero-R. Вони призначатимуться для ураження різних типів цілей. Найпотужніший боєприпас Hero Loitering Munition призначений для знищення основних бойових танків.
Таким чином, Rheinmetall Combat Drone – це багатоцільовий безпілотник. Його можна використовувати для розвідки і цілевказівку для артилерії, а також для ударів по противнику баражуючими боєприпасами.
До складу безпілотного комплексу Rheinmetall Combat Drone, крім дронів, також входять дві наземні станції керування та пов'язані з ними засоби зв'язку в спеціальних захищених контейнерах, дві телеметричні антени на причепах та інше. У стандартній комплектації є дві катапульти для запуску та дві системи приземлення.
Rheinmetall каже, що LUNA NG нового покоління – це найефективніший багатоцільовий безпілотник. Він зараз ще перебуває на стадії розробки. Але вже відбуваються його польотні випробування.
Українські солдати активно використовують невеликі дрони та дрони-камікадзе проти російських окупантів. Часто граната або дрон-камікадзе потрапляє прямо у відкритий люк якоїсь російської броньованої бойової машини.
Концерн Rheinmetall активно допомагає Україні. Цей німецький оборонний гігант навіть хоче збудувати в Україні танковий завод. Тому велика ймовірність, що перші БПЛА Rheinmetall Combat Drone можуть отримати ЗСУ.
Раніше стало відомо, що Німеччина передала Україні зенітно-ракетний комплекс Patriot.