ЗСУ можуть отримати німецькі БТР Fuchs: для чого вони потрібні

На озброєння Збройних сил України можуть надійти німецькі шестиколісні бронетранспортери Fuchs ("Ліс"). Таку можливість допустили експерти військового порталу Defence Express.

ЗСУ можуть отримати німецькі БТР Fuchs: для чого вони потрібні - today.ua

Німецький концерн Rheinmetall у Румунії, неподалік державного кордону з Україною, планує найближчим часом розгорнути великий сервісний центр для ремонту різної військової техніки, у тому числі бронетранспортерів Fuchs. Із цього експерти Defence Express зробили висновок, що німецькі бронетранспортери надійдуть до ЗСУ.

Потрібно сказати, що офіційно про передачу Україні бронетранспортерів Fuchs нічого не відомо.

Влітку 2022 року деякі депутати Бундестагу запропонували як військову допомогу передати Україні бронетранспортери Fuchs. Проте, німецький міністр оборони Крістін Ламбрехт тоді заявила, що Німеччина не має такої можливості. За її словами, передача таких бойових броньованих машин може послабити обороноздатність Німеччини. І це при тому, що Бундесвер зараз поступово змінює бронетранспортери Fuchs на нові бойові машини.

Бундесвер прийняв на озброєння БТР Fuchs у 1979 році. Усього було випущено близько 1500 таких бойових броньованих машин у різних модифікаціях.

ЗСУ можуть отримати німецькі БТР Fuchs: для чого вони потрібні

Довжина Fuchs складає 6760 мм, ширина – 2980 мм, а висота – 2300 мм. Вага – 18,3 т. Він оснащується дизельним двигуном потужністю 320 к.с, який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість – 105 км/год. Запас ходу – 800 км. Екіпаж – 2 людини. У десантний відсік міститься 10 осіб.

Головне завдання Fuchs – доставка піхоти до полю боя. Є також командно-штабні машини, машини зв'язку, машини хімічної, біологічної та радіологічної розвідки, машини радіотехнічної розвідки та машини ППО (зі спареною зенітною автоматичною гарматою калібру 30 мм).

Зварний сталевий корпус забезпечує захист від куль та уламків артилерійських снарядів. Цей БТР може оснащуватися ПТРК чи кулеметами.

Fuchs до цих пір стоїть на озброєнні армій Німеччини, ОАЕ, Алжиру, Великобританії, Нідерландів, Саудівської Аравії та деяких інших країн світу.

ЗСУ можуть отримати німецькі БТР Fuchs: для чого вони потрібні

Бронетранспортери Fuchs застосовувалися під час бойових дій у Югославії, Афганістані, а також у деяких інших країнах. Для Афганістану, наприклад, їх модернізували для посилення протимінного захисту (це бойові машини з індексом TPz A8).

Раніше стало відомо, що Україна отримає шість батальйонів німецьких танків "Leopard". Буде 160 таких бойових броньованих машин.