Today.ua

Слідом за гречкою в Україні злетіли ціни на рис і макарони

Слідом за гречкою у великих супермаркетах злетіли ціни на інші продукти із соціального кошика. Зокрема, пішли вгору ціни на рис і макарони. Звичайно, ціна на гречку залишається в рекордсменах, проте й інші крупи вже наздоганяють лідера семимильними кроками.

Про нові ціни на найбільш ходові крупи та макарони повідомляє видання hvylya з посиланням на minfin.

Ціна на гречку і не думає зупинятися. Тільки за минулий тиждень вона злетіла з 72,53 грн/кг до 89,90 грн/кг. При цьому у деяких супермаркетах вартість кілограма гречаної крупи вже перевищила сотню гривень.

Після гречки в розряд делікатесів готовий перейти і рис. Середня ціна на довгий рис зросла з 53,55 до 58,87 грн/кг. Ще дорожче тепер коштує кілограм пропареного рису – 60,90 грн/кг. А ось круглий рис пішов "проти течії" і навіть трохи подешевшав з 78,20 до 75 грн/кг. Зовсім не тішать око і цінники макарони. Середня вартість кілограма найдемократичніших за ціною макаронів також підскочила більш ніж на 2 гривні: з 24,70 грн/кг до 26,90.

До речі, фахівці аграрного ринку стверджують, що ціни на гречку мають дещо знизитися наприкінці серпня-на початку вересня, коли почнуть збирати новий урожай цієї крупи. Однак невдовзі після цього вони знову почнуть рости, бо посівів цієї культури в Україні не вистачає для задоволення внутрішнього попиту.

Нагадаємо, українцям дадуть гроші на продукти. Причому допомогу підучать не лише ті, хто має статус внутрішніх переселенців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ