Українцям доведеться заплатити податок на житло: що загрожує неплатникам

Незабаром українцям прийде термін платити податок на житло. Квитанції тим, хто повинен його платити, прийдуть до 1 липня. На виплату податку дається два місяці. Для тих, хто не вкладеться у строк виплати, передбачений штраф.

Українцям доведеться заплатити податок на житло: що загрожує неплатникам - today.ua

При цьому громадяни з маленькою житловою площею можуть спати спокійно. Податки потрібно платити лише за ті квадратні метри, які вважаються "зайвими". Зокрема, для квартир - це все, що понад 60 квадратних метрів. А для приватних будинків - все, що понад 120.

Нагадаємо, що оподатковується не вся житлова площа, а тільки "зайві" квадратні метри. Наприклад, якщо у вас є квартира площею в 70 квадратів або будинок в 130 квадратних метрів, то сплатити податок доведеться з 10 квадратних метрів.

Величину податку на житло встановлює місцева влада, однак він не повинен перевищувати 1,5% від мінімальної зарплати за попередній рік (у цьому році максимальний податок на "зайвий" метр буде 70,8 гривні).

Для тих, хто заплатить невчасно, або зовсім відмовиться платити, передбачені штрафи

Сплатити податок на житло потрібно протягом липня-серпня - до 1 вересня. Якщо ця дата буде прострочена, боржнику доведеться понад сам податок, сплатити ще й штраф у розмірі 10%. Якщо виплату затримати на строк понад 30 днів, то величина штрафу вже буде 20%. Якщо ж громадяни взагалі ігнорують сплату цього податку, то на житло, за яке його повинні платити, можуть накласти арешт. Українцям доведеться заплатити податок на житло: що загрожує неплатникам При цьому платник може не проживати за місцем реєстрації, його можуть не застати вдома, щоб вручити йому особисто квитанцію, нарешті, він може відмовитися її отримувати.

Податківці роз'яснюють, як вчиняють із тими, хто не отримав квитанцію про сплату податку на житло. Повідомлення про сплату вважається отриманим платником з того дня, який буде зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення.

Тому, якщо навіть квитанція на сплату податку на житло не прийшла, то все одно краще звернутися по неї за адресою місцевої податкової служби. Можливо, її просто помилково відправили не за тією адресою, або вона десь загубилася на пошті. У будь-якому випадку, платити податок доведеться. Але якщо ви його не сплатите вчасно, то ще й отримаєте штраф за це.

Нагадаємо, за елітну квартиру площею понад 300 квадратних метрів або будинок, площа якого перевищує 500 квадратних метрів, доведеться, крім податку на наднормативну площу, заплатити ще по 25 тисяч гривень фіксованого податку.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel