Незабаром українці мають платити податок на житло: як каратимуть боржників

Автор: Марченко Любов

Незабаром українці отримають платіжки з сумами податку на житло. Їх повинні принести до 1 липня. Після цього, протягом 60 днів з дня отримання квитанції, потрібно буде сплатить цей податок. Для тих, хто платити відмовиться, або затримає сплату, передбачені міри покарання. Навіть саме житло боржника можуть забрати в заставу.

Незабаром українці мають платити податок на житло: як каратимуть боржників - today.ua

Нагадаємо, що податок на житло платиться не за будь-яке житло, а лише за квартири площею понад 60 квадратних метрів і будинки, в яких площа перевищує 120 квадратних метрів. Вся житлова площа, яка перевищує ці параметри, оподатковується.

Якщо власник житла не сплатить податок протягом відведених законом 60 днів, його або оштрафують, або заберуть у нього в заставу майно - в рахунок сплати податкового боргу, каже експерт Сергій Дахновський. Однак, якщо квитанцію вчасно не принесли, то карати платника податків за несвоєчасну сплату не мають права. Незабаром українці мають платити податок на житло: як каратимуть боржників

"Прямо передбачено, що якщо податковий орган у встановлені законом терміни не направить або не вручить податкове повідомлення-рішення, то платник звільняється від відповідальності за несвоєчасну сплату податку", - говорить Дахновський.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Якщо ж платник не має грошей, щоб погасити податковий борг, то у нього можуть забрати в заставу його майно. Звичайно, тут існують певні законодавчі обмеження. Тобто, останнє відібрати не мають права.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо ж у власника просторого житла із майном не склалося, то можуть взяти в заставу і саме житло. Користуватися ним господар зуміє, навіть якщо воно в заставі. А от продати його або подарувати не вийде до тих пір, поки податковий борг не буде погашений, і житло не повернуть господареві в повне володіння.

Нагадаємо, за елітне житло (квартири площею понад 300 квадратних метрів і будинки понад 500), крім податку на зайві квадратні метри, доведеться сплатити також ще й фіксований податок, сума якого становить 25 тисяч гривень.