Загальна мобілізація: в Україні звільнили від призову велику частину чоловічого населення

Загальна мобілізація, яка зараз відбувається в Україні, тепер не стосуватиметься ще однієї частини чоловічого населення. Набув чинності закон №7272, який звільняє від призову учнів і викладачів ПТУ.

Загальна мобілізація: в Україні звільнили від призову велику частину чоловічого населення - today.ua

Таким чином, відтепер учні закладів професійної та професійно-технічної освіти, а також викладацький склад цих закладів матимуть відстрочку від призову на військову службу.

Відстрочка від мобілізації дається тільки учням, які здобувають освіту на денній або дуальній формі навчання. При цьому також не всі викладачі можуть мати на неї право. Таке право дається лише тим, для кого викладацька діяльність у ПТУ - основне місце роботи, і вони там працюють не менше ніж на 0,75 ставки.

Загальна мобілізація: в Україні звільнили від призову велику частину чоловічого населення У пояснювальній записці до ухваленого закону йдеться, що таким чином в Україні прирівняли права учнів та викладачів закладів професійно-технічної освіти до прав студентів і викладачів вишів.

Нагадаємо, раніше мусувалися чутки, що від мобілізації можуть також звільнити працівників IT-галузі. Проте тепер говорять, що працівникам IT-компаній дозволять виїзд за кордон на певний термін з умовою повернення в Україну.

Українцям також роз'яснили, як вчинять із тими, хто ніколи не служив в армії. Такі громадяни також підлягають призову під час загальної мобілізації. Проте одразу на фронт їх не пошлють, а відправлять на навчання до центрів підготовки, де їх навчать військовим спеціальностям. Щоправда, весь процес навчання триватиме не більше трьох тижнів.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua