Загальна мобілізація: стало відомо, ким будуть на фронті ті, хто не служив в армії

Загальна мобілізація, яка мала закінчитися 23 серпня, ймовірно, буде продовжена. У країні йде війна, і ЗСУ потребують поповнення. При виборі військової спеціальності для чоловіків, котрі ніколи не служили, враховують їхні цивільні професії. А тим, хто не володіє суміжною цивільною професією, в основному дають в руки автомат і відправляють на фронт стрілками.

Загальна мобілізація: стало відомо, ким будуть на фронті ті, хто не служив в армії - today.ua

Про те, як підбирають військову спеціальність для мобілізованих громадян, розповів начальник Дарницького територіального центру комплектування полковник Руслан Трігуб.

Якщо чоловік служила в армії, то він має військову спеціальність. А отже, при мобілізації йому потрібно лише пройти перепідготовку за цією спеціальністю, аби згадати навички та, можливо, засвоїти щось нове, що з'явилося з часу його служби.

А от із тими, хто взагалі не служив, не все так однозначно. У деяких випадках ці призовники самі можуть обрати собі військову спеціальність, за якою хотіли би пройти підготовку і нести подальшу службу. Загальна мобілізація: стало відомо, ким будуть на фронті ті, хто не служив в армії Крім того, військове командування, яке займається формуванням поповнення, також враховує цивільну спеціальність призовника. Якщо він володіє суміжною спеціальністю, яка може стати в нагоді на фронті, то, як правило, його намагаються відправити у відповідний військовий підрозділ, щоби він там ніс службу.

"Приміром, людина вже 20 років працює механіком на СТО: це добре, тому що у ЗСУ дуже багато автомобілів, і вони ламаються частіше в польових умовах. Тому ця людина може піти тим самим механіком у ремонтний батальйон. Або людина працює кухарем у ресторані – тоді ми відправляємо його кухарем до військової частини", - пояснив Руслан Тригуб.

Ну, а тих, хто має цивільну професію, дуже далеку від армії, переважно вчать вправлятися зі стрілецькою зброєю. Для них на час військової служби стане головним інструментом автомат. Тому чоловіків, які не служили в армії, здебільшого відправляють на фронт стрілками. Щоправда потім, уже в ході військової служби, вони зможуть опанувати і ще якусь іншу спеціальність, необхідну для захисту країни.

Нагадаємо, деяких призовників можуть відправити на військову службу одразу з терцентру. Тому їм кажуть з'явитися до ТЦК разом із особистими речами.

ДЖЕРЕЛОsud.ua