При влаштуванні на роботу у чоловіків вимагають надати військовий квиток або інший військово-обліковий документ. Така вимога з боку роботодавця є абсолютно законною. Крім того, можуть вимагати для звіряння військово-облікові документи і в тих, хто вже працює на підприємстві. Однак є нюанси, про які слід знати працівникові.
Що потрібно знати про звіряння військово-облікових документів, розповіли у 24tv.ua.
Згідно з постановою уряду №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів має бути синхронізований з іншими реєстрами.
При цьому чоловіки і в мирний час не поспішали до військкомату, щоби подати актуальні дані про себе. А зараз, під час війни, коли співробітники ТЦК масово роздають повістки на вулицях, багато чоловіків і поготів намагаються триматися подалі від військкоматів. Тому найзручніший спосіб актуалізувати дані про військовозобов'язаних громадян – звірити їх військово-облікові документи під час працевлаштування на роботу.
Популярні зараз
В Україні хочуть унормувати мінімальний та максимальний вік для водіїв
Renault розробляє новий кросовер
Що відомо про повторне штрафування ухилянтів від мобілізації: роз'яснення юриста
У Польщі закликали скасувати виплати українським чоловікам: у МЗС підтримали ідею
Таким чином, роботодавці не тільки можуть, а й повинні вимагати у чоловіків під час влаштування на роботу їхні військово-облікові документи. У цьому контексті роботодавець зобов'язаний:
- ставити кожного нового працівника на військовий облік до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК СП);
- ознайомити із Правилами військового обліку під особистий підпис;
- коли працівник звільняється з місця працевлаштування, роботодавець повинен повідомити про це ТЦК та СП;
- вести Списки персонального військового обліку на підприємствах.
Військовий квиток можна показати як у паперовій, так і в електронній формі. Якщо немає військового квитка, чоловік зобов'язаний надати інші військово-облікові документи. Загалом при працевлаштуванні потрібно надати один із таких документів:
- приписне свідоцтво – громадянам призовного віку;
- військовий квиток або тимчасове посвідчення – військовозобов'язаним;
- військовий квиток – резервістам.
Однак при цьому потрібно знати, що тих, хто вже працює на підприємстві, не можуть змусити давати такі документи на звірку в примусовому порядку. Вони можуть відмовитись, і роботодавець не має права звільнити їх на цій підставі.
Нагадаємо, стало відомо, з якими захворюваннями очей громадян можуть визнати повністю непридатними до військової служби.