Загальна мобілізація: хто зі студентів може потрапити під призов

Загальна мобілізація, яку було оголошено в Україні на початку війни, не торкнеться студентів. На час навчання вони мають відстрочку від призову. Однак деякі з них все ж таки можуть потрапити під призов.

Загальна мобілізація: хто зі студентів може потрапити під призов - today.ua

Видання apostrophe розповіло, хто зі студентів вишів може бути мобілізований.

Студенти як українських, так і закордонних вишів, а також професійно-технічних навчальних закладів на час навчання мають відстрочку від мобілізації. При цьому деякі з них все ж таки можуть бути призвані в армію. Це стосується випускників бакалаврату, які готуються до вступу в магістратуру.

Справа в тому, що в період, коли вони закінчили бакалаврат, проте ще не вступили до магістратури, вони формально не є студентами. Відповідно, на них не поширюється відстрочка від загальної мобілізації. Отже, їх можуть призвати на службу в армію.

Загальна мобілізація: хто зі студентів може потрапити під призов

При цьому також вони можуть не чекати на призов, а піти на фронт добровольцями. Те саме стосується і тих молодих людей, які є студентами та мають повне право на відстрочку від призову.

Нагадаємо, незважаючи на законну відстрочку від мобілізації, у Зеленського заговорили про можливий призов студентів. Радник глави Офісу президента Олексій Арестович вважає, що це може стати реальністю, якщо РФ справді кине на війну з Україною мільйон мобілізованих росіян.

Тоді доведеться стати на захист рідної країни майже всім українським чоловікам, і питання про відстрочку для студентів стане неактуальним, вважає Арестович.

ДЖЕРЕЛОapostrophe.ua