Уже через кілька років майже всі пенсії в Україні опустяться нижче прожиткового мінімуму. А через три десятиліття українські пенсіонери будуть отримувати не більше 18% від своєї зарплати. Такий похмурий прогноз дала глава Мінсоцполітики Марина Лазебна в інтерв'ю виданню "Урядовий кур'єр".

Для порівняння: у теперішніх пенсіонерів коефіцієнт заміщення (відношення величини пенсії до зарплати) становить 29%. При цьому пенсіонери скаржаться, і цілком обґрунтовано, що не можуть прожити на такі мізерні виплати.
Однак якщо з цієї пенсії відняти ще одну третину, тоді вийде та, яку отримуватимуть літні українці через 25-30 років. Таким чином, майже всі вони матимуть пенсію нижче прожиткового мінімуму. Вижити на такі гроші просто неможливо.
Популярні зараз
"Якщо нічого не змінювати, через 30 років пенсія буде становити не більше 18% заробітної плати. Зараз - 29%. А раніше було навіть 56%", - заявила Лазебна.
Тому запровадження накопичувальної пенсії неминуче і необхідне. В Україні вже з 2022 року планують ввести обов'язкові відрахування в накопичувальний фонд для працівників, які трудяться на шкідливих умовах. А з 2023 року планують вводити відрахування для всіх інших працюючих українців. Виняток можуть становити лише ті, кому за 50. Для них відрахування в накопичувальний фонд не будуть обов'язковими, а добровільними.
Нагадаємо, в січні 2021 Пенсійний фонд отримав на 2 мільярди менше доходів, ніж було заплановано. На надходженнях могли позначитися локдаун, а також податкові канікули для деяких категорій підприємців.