Військовий облік для жінок: у Міноборони вдвічі скоротили список спеціальностей, які потрібні для армії

Міноборони вдвічі скоротило список спеціальностей, з якими жінкам потрібно буде ставати військовий облік. Таким чином, військовому обліку тепер підлягатиме не 200 спеціальностей, як передбачалося раніше, а лише близько 100.

Військовий облік для жінок: у Міноборони вдвічі скоротили список спеціальностей, які потрібні для армії - today.ua

Після численних прохань та обурень, в Міноборони внесли корективи до наказу про взяття жінок на військовий облік.

Згідно з новою редакцією наказу, військовому обліку підлягатимуть жінки, які мають 14 спеціальностей та 6 професій. Як уточнили в Міноборони, ці напрямки об'єднують близько сотні спеціальностей, які можуть знадобитися в армії.

У початковій редакції закону було обрано 35 напрямків, які поєднували дві сотні спеціальностей для постановки на військовий облік. Тепер їхнє число скоротилося вдвічі. Військовий облік для жінок: у Міноборони вдвічі скоротили список спеціальностей, які потрібні для армії За словами міністра оборони Олексія Резнікова, у новій редакції наказу враховано лише ті спеціальності, які можуть знадобитися в армії вже найближчим часом, а не теоретично, у віддаленій перспективі. Саме такий підхід до формування списку спеціальностей, потрібних армії, дозволив скоротити його вдвічі.

Таким чином, на військовий облік доведеться стати жінкам, які мають спеціальності, пов'язані з медициною, IT, зв'язком, транспортом, електронікою, метрологією та картографією, фінансами, бухгалтерським обліком та аудитом.

Повний список спеціальностей, які підлягатимуть обов'язковому військовому обліку, можна переглянути тут. Однак у Міноборони уточнили, що цей список ще уточнюватиметься і погоджуватиметься з МВС, СБУ та Службою зовнішньої розвідки. Причому тепер у проекті наказу одразу закладено механізм перегляду списку.

Нагадаємо, наказ Міноборони про обов'язкове взяття на військовий облік жінок працездатного віку та відповідних спеціальностей вийшов 17 грудня 2021 року.

ДЖЕРЕЛОnapensii.ua