В Україні 80% житла застаріло. Причому житло застаріло не тільки фізично, а й морально. Квартири, в яких змушена тулитися більшість наших співгромадян, не відповідають сучасним вимогам і нормам.
В Україні в середньому на одну людину припадає 24 квадратні метри житла. А в Євросоюзі середній розмір житлоплощі, що припадає на одного європейця, становить 40 квадратних метрів. Таким чином, там на одну людину припадає майже вдвічі більша житлоплоща, повідомив президент конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.
При цьому, можливо, він мав на увазі усереднений показник площі не лише в квартирах, але й з урахуванням приватного сектора, де площа житла, звичайно, більша. У квартирах же, далеко не скрізь є навіть така площа на кожного мешканця. Так, якщо вірити нормі, озвученій Парцхаладзе, то на сім'ю з трьох осіб, за нашими нормами, має припадати житло площею в 72 квадратні метри. Однак насправді в Україні далеко не кожній родині доступна така квартира.
Втім, якщо навіть виходити з норми в 24 квадратні метри, то Україні потрібно побудувати ще близько 2 мільярдів квадратних метрів житла, щоби наздогнати Європу.
Популярні зараз
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Такий обсяг з нинішніми темпами ми будемо будувати 200 років", - підсумував Парцхаладзе.
Хоча, якщо в країні нічого не зміниться на краще, то й нинішні темпи будівництва навряд чи вдасться утримати. Ті, хто міг купити житло, вже його купили. Немає сенсу вкладати гроші в додаткову нерухомість і тим, хто живе за рахунок здачі житла в оренду. Адже в багатьох наших громадян немає грошей на оренду навіть тих квартир, які простіші і менші за площею.
Нагадаємо, українцям, які мають "зайву" житлоплощу, доведеться сплатити податок на житло. У разі несплати або затримки його виплати, до податку додатуть ще й штраф.